sobota 26 listopada 2022

Leona, Leonarda, Lesławy

2°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Nowy Świat: Ośrodka dla trudnej młodzieży nie będzie. Dom seniora to lepsze rozwiązanie

Nowy Świat: Ośrodka dla trudnej młodzieży nie będzie. Dom seniora to lepsze rozwiązanie
 

W jaki sposób wykorzystany zostanie budynek domu dziecka w Nowym Świecie, który w 5/6 należy do powiatu tureckiego, a w 1/6 do gminy Tuliszków? Takie pytanie zadawali sobie samorządowcy i mieszkańcy, bowiem w międzyczasie pojawiła się propozycja stworzenia młodzieżowego ośrodka socjoterapeutycznego dla nastolatków z problemami, którą to przedstawiło jedno ze stowarzyszeń. W niedzielę 14 października starosta Mariusz Seńko ogłosił, że władze powiatu nie poprą tego pomysłu, gdyż nie spotkał się on z akceptacją lokalnej społeczności.

Starosta turecki - któremu towarzyszyła m.in. radna Rady Powiatu z terenu gminy Tuliszków - Aneta Seńko - wyjaśnił, co oznacza ów „młodzieżowy ośrodek socjoterapeutyczny”. – To taka instytucja trochę jakby przed poprawczakiem. Dla młodzieży trudnej, kierowanej tam sądownie, która jeszcze nie ma wyroków. Taka propozycja stowarzyszenia pojawiła się, by taki ośrodek ulokować w tym budynku.

reklama

Mariusz Seńko tłumaczył, że zarówno samorządowcy PSL zapoznali się z propozycją i zwrócili koalicjantom uwagę na to, że zamysł skutkuje negatywną reakcją społeczeństwa. Inicjatywa nie spotkała się z akceptacją mieszkańców. – Uznaliśmy, że to nie będzie dobre rozwiązanie. Zarówno ja osobiście, jak i inni przedstawiciele PSL wskazaliśmy, że nie będziemy realizować tej koncepcji w Nowym Świecie, choć zabiegało o to stowarzyszenie, które obecnie prowadzi tę instytucję. Przedyskutowaliśmy to z naszym koalicjantem i uznaliśmy, że nie będzie to dobre rozwiązanie – wyjaśnia starosta.  

Starosta Seńko ogłosił, że lepszym rozwiązaniem wykorzystania budynku domu dziecka w Nowym Świecie będzie utworzenie w przyszłości domu pomocy dla seniorów.

AW

Nowy Świat: Ośrodka dla trudnej młodzieży nie będzie. Dom seniora to lepsze rozwiązanie

Podobne artykuły

W dni powszechne żniwowali, a w niedzielę...

W dni powszechne żniwowali, a w niedzielę rajdowali....

9 sierp.
W Tuliszkowie powstanie KLUB SENIOR+

W Tuliszkowie powstanie KLUB SENIOR+

14-05-2021
Dożynki Gminno-Parafialne gm. Tuliszków i...

Dożynki Gminno-Parafialne gm. Tuliszków i 100-lecie...

24-08-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama