czwartek 13 grudnia 2018

Dalidy, Juliusza, Łucji

reklama

Sukces Michała Mateli na XIX Paraspartakiadzie w Dąbrowie Górniczej

Sukces Michała Mateli na XIX Paraspartakiadzie w Dąbrowie Górniczej
 

Stowarzyszenie „Koniczynka” z Władysławowa, odpowiadając na zaproszenie głównego organizatora XIX Paraspartakiady Śląska i Zagłębia Stowarzyszenia NEURON z Dąbrowy Górniczej, wyruszyło 28 listopada 2018r. z dziesięcioosobową grupą osób niepełnosprawnych z powiatu tureckiego na Śląsk, aby tam wziąd udział w niezwykłym wydarzeniu.

Na kanwie owocnej, a zapoczątkowanej jeszcze w minionym roku, współpracy ze Stowarzyszeniem NEURON z Dąbrowy Górniczej uczestniczyliśmy jako jedyna drużyna spoza Śląska i Zagłębia w Paraspartakiadzie osób niepełnosprawnych. Na Śląsku spotkaliśmy się z miłym przyjęciem szczególnie ze strony pana Prezydenta Dąbrowy Górniczej, który podarował nam nagrodę specjalną – miniwieżę SONY oraz obdarował wszystkich nas koszulkami promującymi aktywny tryb życia.

reklama

Grupa będąca pod opieką Stowarzyszenia „Koniczynka” z ogromnym entuzjazmem zaangażowała się w zmagania sportowe i brała udział we wszystkich możliwych konkurencjach. Ku wielkiemu zdumieniu, ale i radości wszystkich Michał Matela – uczeo Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie, zdobył zaszczytne 3. miejsce w konkurencji tor przeszkód. Michał został wyróżniony medalem i dyplomem. Miłym akcentem imprezy było wręczenie medali za uczestnictwo wszystkim zawodnikom Paraspartakiady.

Udział w tego typu przedsięwzięciach to wielka przyjemnośd. Z satysfakcją można bowiem podziwiad niezwykłe zaangażowanie zawodników, którzy poprzez uśmiech potrafią przełamad wszelkie lody.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni Prezesowi Zarządu Stowarzyszenia NEURON w Dąbrowie Górniczej Panu Bogdanowi Zandeckiemu za zaproszenie do udziału w XIX Paraspartakiadzie Śląska i Zagłębia Osób Niepełnosprawnych. Była to dla nas kolejna wspaniała przygoda i życzylibyśmy sobie, aby tego typu przedsięwzięd było więcej.Dlatego mówimy do zobaczenia na XX Paraspartakiadzie Śląska i Zagłębia.

reklama

Beata Modrzejewska Prezes zarządu
materiał nadesłany

Podobne artykuły

Zaśpiewali na ludową nutkę

Zaśpiewali na ludową nutkę

2 grudz.

"Koniczynka" z Władysławowa na wycieczce w Toruniu

24 paźd.
Władysławów: Szlakiem Jana Pawła II

Władysławów: Szlakiem Jana Pawła II

6 wrz.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama