Dni Turku i Gminy Turek już za 3 dni!

czwartek 05 sierpnia 2021

Emila, Karoliny, Kary

13°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Nowy ambulans dla turkowskiego szpitala

Nowy ambulans dla turkowskiego szpitala
 

Życie to najcenniejszy dar – jak dobrze wiemy, w obliczu jego zagrożenia istotna jest każda sekunda. W kwestii szpitala w Turku pojawiało się wiele pytań,  koncepcji, a także wątpliwości. Mamy jednak dobre wieści – pojawiła się realna możliwość na uzyskanie dofinansowania na zakup nowego ambulansu, aby jeszcze szybciej i skuteczniej móc ratować potrzebujących.

W ubiegłą środę – 29 maja odbyła się IX Sesja Rady Powiatu Tureckiego, podczas której Starosta, Dariusz Kałużny poinformował o możliwości uzyskania nawet 80% dofinansowania na zakup nowego ambulansu. Zostanie on wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt do ratowania życia dla szpitala w Turku, co stanowi bardzo dobrą wiadomość dla mieszkańców powiatu w imię zapewnienia wysokich standardów opieki zdrowotnej i bezpieczeństwa.

reklama

Uchwałą rady radni zabezpieczyli środki w budżecie powiatu w ramach wkładu własnego na dotację do zakupu ambulansu. Można śmiało stwierdzić, że to kolejna szansa dla naszego szpitala, którego kwestia jest ważna dla każdego mieszkańca powiatu tureckiego.

Źródło: Powiat Turecki

JM

Podobne artykuły

Miasto przekazuje 50 tys. zł na potrzeby...

Miasto przekazuje 50 tys. zł na potrzeby szpitala w...

25-03-2020
Zakupiono sprzęt do diagnostyki i leczenia...

Zakupiono sprzęt do diagnostyki i leczenia dzieci w...

29-10-2019
Wideo: Mając ponad 3 promile zamierzał...

Wideo: Mając ponad 3 promile zamierzał znieczulić...

21-02-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama