czwartek 09 kwietnia 2020

Mai, Marcelego, Wadima

reklama

Koronawirus w Koninie? Powiat Turecki przygotowany na zagrożenie

Koronawirus w Koninie? Powiat Turecki przygotowany na zagrożenie - foto: FB Centrum Informacji Miasta Konina
foto: FB Centrum Informacji Miasta Konina 

Od samego rana informację o podejrzeniu koronawirusa u dwóch pacjentów konińskiego szpitala podają ważniejsze konińskie media. Mężczyźni mieli wczoraj w godzinach wieczornych zgłosić się do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie z obawami przeziębienia.

Jak potwierdziła naszej redakcji Agnieszka Dybała-Kamińska, dyrektor Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Koninie w środę 26 lutego br. na oddział zakaźny konińskiego szpitala trafiło dwóch mężczyzn z objawami chorobowymi. Jedna z osób w wieku 31- lat wróciła z Włoch a druga 38-lat z Wietnamu.

reklama

Pacjentom pobrano wymazy do testów pod kątem obecności koronawirusa. Wyniki tych badań będą znane najszybciej w poniedziałek.

Powiat Turecki przygotowany na zagrożenie

Biuro Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Turku uspokaja. Na chwile obecną nie zostały do Starostwa przekazane informacje o zagrożeniu koronowirusem.  Jak informuje Przemysław Jandy Rzecznik Prasowy Starostwa Powiatowego w Turku, jednym z głównych zadań wspomnianego biura jest na chwile obecną wychwytywanie komunikatów o zagrożeniach z jednostek rządowych i wojewódzkich a także z instytucji związanych z ochroną zdrowia w kraju. Do chwili obecnej Biuro Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Zdrowia  nie otrzymało takiego komunikatu. Śledzimy to na bieżąco. Jesteśmy przygotowani. Na chwilę obecną nie ma w Polsce potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem – zapewnia Przemysław Jandy.

reklama

Jak podaje Jandy w szpitalu w Turku jest przygotowana procedura na wypadek zagrożenia koronawirusem polegająca na szybkim wychwytywaniu ewentualnych zagrożeń. Jeżeli takowe informacje zostałyby zarejestrowane są one natychmiast przekazywane do odpowiednich służb w województwie i kraju. W rozmowie z Krzysztofem Sobczakiem - Dyrektorem SP ZOZ w Turku, dowiadujemy się, iż wg ustalonych procedur każdy pacjent z podejrzeniem zakażenia zostanie odizolowany i przewieziony na Oddział Zakaźny w Koninie lub do innego miasta z takim oddziałem.

Podobne artykuły

Pomagaj pomagać - nowy rekord, następne...

Pomagaj pomagać - nowy rekord, następne przedłużenie...

z wczoraj
Raport PSSE w Turku na dzień 8 kwietnia w...

Raport PSSE w Turku na dzień 8 kwietnia w związku z...

z wczoraj
Akcja szycia maseczek dla mieszkańców Wyszyny i...

Akcja szycia maseczek dla mieszkańców Wyszyny i okolic

z wczoraj

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama