czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Przedstawiciele Ligi Obrony Kraju z wizytą w starostwie

Przedstawiciele Ligi Obrony Kraju z wizytą w starostwie
 

We wtorek 3-go marca w gabinecie Starosty Dariusza Kałużnego miało miejsce spotkanie z Dyrektorem Biura Wielkopolskiego Zarządu Wojewódzkiego Ligii Obrony Kraju w Poznaniu ppłk. rez. Bogdanem Mrowcem, Starszym Specjalistą ds. Uzbrojenia i Sportów Obronnych Markiem Stebachem z Wielkopolskiej Organizacja Wojewódzka Ligi Obrony Kraju im. Powstańców Wielkopolskich, Bogusławem Gralińskim – kronikarzem i poetą także z LOK w Poznaniu oraz Janem Kacprzakiem z Powiatowej Organizacji LOK w Turku .

Przedstawiciele stowarzyszenia wręczyli Wójtowi Mirosławowi Broniszewskiemu order 75-lecia LOK za całokształt działalnoiści na rzecz LOK, przyznany podczas obchodów rocznicowych organizacji jeszcze w grudniu ubiegłego roku.  Przedstawiciele LOK mieli także okazję uhonorować za zeszłoroczne triumfy Klub Krótkofalowca SP3KWA, a puchary dla klubu odebrał  Jerzy Gomoliszewski. Krótko przypomniał historię klubu, który ma już 35 lat w „Tęczy” przy ul. Spółdzielców 4 ulokował się już 25 lat temu. Serdecznie zaprosił wszystkich zainteresowanych tematyką do klubu, a tych chcących zostać „krótkofalowcami” do kontaktu: sp3slu@wp.pl .

reklama

Klub posiada m.in. 8 tonowy samochód „Star-266” z wojskową radiostacją R140 przekazany przez MON. Tematem zainteresował się starosta, który w swoim czasie służył jako łącznościowiec i wie jak rozebrać i złożyć radiostację. Być może przy okazji jednej z imprez plenerowych można zainteresować tematem młodzież, tym bardziej, że jak zaznaczył Jerzy Gomoliszewski krótkofalowcy wcale nie wyłączają nowych technologii, a wręcz przeciwnie używają algorytmów do. wyławiania poszczególnych ścieżek dźwięku. Radio jest z pewnością medium masowym, które w razie kryzysu posłuży najdłużej. Telewizja i internet potrzebują bardziej rozbudowanej infrastruktury, a prasa dystrybucji. 

materiał prasowy nadesłany

 

Podobne artykuły

Wideo: Przebudowa  Uniejowskiej i...

Wideo: Przebudowa Uniejowskiej i Niepodległości...

31 lip.
Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu...

Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu Powiatu...

30 lip.
Wiceminister zdrowia wizytował w Starostwie...

Wiceminister zdrowia wizytował w Starostwie...

9 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama