poniedziałek 26 września 2022

Cypriana, Justyny, Łucji

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Przedstawiciele Ligi Obrony Kraju z wizytą w starostwie

Przedstawiciele Ligi Obrony Kraju z wizytą w starostwie
 

We wtorek 3-go marca w gabinecie Starosty Dariusza Kałużnego miało miejsce spotkanie z Dyrektorem Biura Wielkopolskiego Zarządu Wojewódzkiego Ligii Obrony Kraju w Poznaniu ppłk. rez. Bogdanem Mrowcem, Starszym Specjalistą ds. Uzbrojenia i Sportów Obronnych Markiem Stebachem z Wielkopolskiej Organizacja Wojewódzka Ligi Obrony Kraju im. Powstańców Wielkopolskich, Bogusławem Gralińskim – kronikarzem i poetą także z LOK w Poznaniu oraz Janem Kacprzakiem z Powiatowej Organizacji LOK w Turku .

Przedstawiciele stowarzyszenia wręczyli Wójtowi Mirosławowi Broniszewskiemu order 75-lecia LOK za całokształt działalnoiści na rzecz LOK, przyznany podczas obchodów rocznicowych organizacji jeszcze w grudniu ubiegłego roku.  Przedstawiciele LOK mieli także okazję uhonorować za zeszłoroczne triumfy Klub Krótkofalowca SP3KWA, a puchary dla klubu odebrał  Jerzy Gomoliszewski. Krótko przypomniał historię klubu, który ma już 35 lat w „Tęczy” przy ul. Spółdzielców 4 ulokował się już 25 lat temu. Serdecznie zaprosił wszystkich zainteresowanych tematyką do klubu, a tych chcących zostać „krótkofalowcami” do kontaktu: sp3slu@wp.pl .

reklama

Klub posiada m.in. 8 tonowy samochód „Star-266” z wojskową radiostacją R140 przekazany przez MON. Tematem zainteresował się starosta, który w swoim czasie służył jako łącznościowiec i wie jak rozebrać i złożyć radiostację. Być może przy okazji jednej z imprez plenerowych można zainteresować tematem młodzież, tym bardziej, że jak zaznaczył Jerzy Gomoliszewski krótkofalowcy wcale nie wyłączają nowych technologii, a wręcz przeciwnie używają algorytmów do. wyławiania poszczególnych ścieżek dźwięku. Radio jest z pewnością medium masowym, które w razie kryzysu posłuży najdłużej. Telewizja i internet potrzebują bardziej rozbudowanej infrastruktury, a prasa dystrybucji. 

materiał prasowy nadesłany

 

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4

Podobne artykuły

Uniejowska cieszy mieszkańców Turku. Powiatowa...

Uniejowska cieszy mieszkańców Turku. Powiatowa...

23 wrz.
Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana,...

Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana, Kasia...

22 wrz.
Już po remoncie. Delegacja samorządowców...

Już po remoncie. Delegacja samorządowców powiatowych...

21 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama