środa 05 sierpnia 2020

Emila, Karoliny, Kary

reklama

750 maseczek trafiło do mieszkańców Sołectwa Przykona

750 maseczek trafiło do mieszkańców Sołectwa Przykona
 

Aby ułatwić funkcjonowanie mieszkańcom sołectwa Przykona w przestrzeni publicznej gdzie wymagane jest zakrywanie ust i nosa w przygotowano i rozdano kolejną partię maseczek. Jak ważna jest pomoc w obecnym okresie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa dobrze wiedzą w Sołectwie Przykona.

Jak informuje sołtys Sołectwa Przykona w zeszłym tygodniu do mieszkańców tegosz sołectwa trafiły uszyte przez Koło Gospodyń Wiejskich maseczki ochronne. Pomoc w postaci 750 maseczek została rozdysponowano wśród mieszkańców. Każde gospodarstwo domowe otrzymało 3 sztuki maseczek. 

reklama

- Sołectwo Przykona razem z Kołem Gospodyń Wiejskich również włączyło się w walkę z wirusem COVID-19. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich uszyły maseczki ochronne wielokrotnego użytku dla mieszkańców Sołectwa Przykona. Uszyto ok. 750 szt maseczek, które zostały rozdysponowane mieszkańcom po 3 szt  na jedno gospodarstwo domowe. W planach jest również wykonanie przyłbic ochronnych – informuje Mateusz Wapiński, Sołtys Przykony.

To już druga taka akcja w Przykonie. Poprzednio 5 tyś sztuk maseczek zakupionych przez UG Przykona dostarczyli do mieszkańców całej gminy druhowie z OSP Przykona.

750 maseczek trafiło do mieszkańców Sołectwa Przykona

Podobne artykuły

Piąta ofiara koronawirusa w powiecie. W...

Piąta ofiara koronawirusa w powiecie. W Poznaniu na...

z wczoraj
Czterech mężczyzn zakażonych koronawirusem....

Czterech mężczyzn zakażonych koronawirusem....

3 sierp.
Dwa nowe przypadki zakażenia SARS-CoV-2. W...

Dwa nowe przypadki zakażenia SARS-CoV-2. W powiecie...

2 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama