piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

9°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Potwierdzone przypadki COVID-19 w Sun Garden. Starosta zwołał posiedzenie sztabu kryzysowego.

Potwierdzone przypadki COVID-19 w Sun Garden. Starosta zwołał posiedzenie sztabu kryzysowego.
 

W środę 24 czerwca br. w godzinach popołudniowych do naszej redakcji zaczęły napływać niepokojące informacje dotyczące kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem. Niepokojący jest także fakt, że chodzi o pracownika największej firmy działającej na terenie powiatu. 

W trakcie dzisiejszej rozmowy z dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Turku Katarzyną Wysocką, uzyskaliśmy potwierdzenie faktu zarażenia u pracownika firmy Sun Garden z Malanowa. Na chwilę obecną mamy jedną osobę z wynikiem dodatnim w Sun Garden, jest to kobieta. Prowadzimy dochodzenie epidemiologiczne w tej sprawie – informuje dyrektor PSSE w Turku.

reklama

Na terenie firmy zaostrzono funkcjonujące środki prewencyjne oraz przeprowadzana jest dezynfekcja oddziałów. Do Sanepidu w Turku skierowano także listę osób, które mogły mieć z zakażoną kobietą styczność. Kobieta jest już na oddziale zakaźnym w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie.

Obecnie w Starostwie Powiatowym w Turku trwa posiedzenie sztabu zarządzania kryzysowego w związku z informacjami z Sun Garden. Dzisiejszy, potwierdzony przypadek to 11 osoba zakażona SARS-CoV-2 z tereniu powiatu. .

Aktualizacja: Podczas sesji Rady Gminy Malanów, która odbyła się dziś tj. 25 czerwca, wójt Ireneusz Augustyniak poinformował radnych o aktualnej sytuacji w firmie Sun Garden. Wójt przekazał radnym, że dwie osoby mają pozytywny wynik na wirusa SARS-CoV-2. Augustyniak poinformował także iż testami przesiewowymi zostało podanych 120 pracowników firmy, którzy mogli mieć styczność z zarażonymi.

Dotychczas pandemia koronawirusa łagodnie obchodziła się z powiatem i miastem Turek. Od początku zaistnienia zagrożenia do 18 czerwca br. na terenie powiatu odnotowano jedynie 7 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2, które pozostają już historią z uwagi na wyleczenie zarażonych. Po kilkudniowym okresie braku chorych w powiecie tureckim znów mamy zakażenia mieszkańców. W dniu 23 czerwca stwierdzono koronawirusa u 66-letniej mieszkanki powiatu, która przebywa w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie. W dniu wczorajszym 24 czerwca kolejne dwie starsze osoby z pozytywnym wynikiem na obecność koronawirusa. Małżeństwo jest hospitalizowane w szpitalu w Koninie a Sanepid w Turku oczekuje na wyniki testów u pracownika Urzędu Miasta,  który mieszkał z nim. Dziś przypadek u pracownika największej firmy w powiecie oraz planowane testy u pozostałych pracowników. To bardzo niepokojące sygnały. Czy problem z COVID-19 w powiecie i mieście może dopiero się zacząć? Oby tak się nie stało. Przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa, w domu, pracy i na mieście.

reklama

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Sytuacja wyglądała naprawdę groźnie... Pożar na...

Sytuacja wyglądała naprawdę groźnie... Pożar na...

5 paźd.
Trzydzieści lat pod parasolem. Jubileusz w...

Trzydzieści lat pod parasolem. Jubileusz w firmie...

19 lip.
Koronawirus. Rząd wprowadza nowe ostrzejsze...

Koronawirus. Rząd wprowadza nowe ostrzejsze...

08-12-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama