piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

9°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

70 pracowników Sun Garden w kwarantannie? PSSE w Turku dementuje.

70 pracowników Sun Garden w kwarantannie? PSSE w Turku dementuje. - punkt drive thru / fot. WOT
punkt drive thru / fot. WOT 

Jak informuje w dzisiejszym serwisie radio Zet wobec 70 pracowników firmy Sun Garden zastosowano kwarantanne. Danych tych niepotwierdza Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Turku. Od wczoraj firma robi wszystko by zahamować rozprzestrzenianie się zakażeń wśród załogi. Planowane jest uruchomienie mobilnego punktu drive thru w Turku.

Wg radia Zet 70 osobowa grupa pracowników malanowskiej firmy Sun Garden, największego obecnie pracodawcy w powiecie tureckim zatrudniającego ponad 2,5 tyś osób zostalła poddana kwarantannie. Dotyczy to osób, które mogły mieć styczność z chorymi. Jednak informacji o tak dużej grupie osób w kwarantannie dementuje Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Turku. Wg. PSSE Turek łącznie w powiecie tureckim kwarantannie na dzień 25 czerwca br. podlegało 70 osób i prawdopodobnie ta liczba wg radia Zet została przypisana do osób w kwarantannie wśród pracowników Sun Garden.  

reklama

Od wczoraj firma robi wszystko by zahamować rozprzestrzenianie się zakażeń wśród załogi. W weekend wyłączamy 80 proc. zakładu i wprowadzamy dodatkowe obostrzenia - poinformował w rozmowie z Radiem Poznań Witold Jarecki, dyrektor firmy. 

Z kolei radio Zet informuje o kilku osobach z grupy poddanej kwarantannie, które zgłaszają utratę węchu i smaku.  Wśród załogi panuje niepokój, tym bardziej, że kolejnych kilku pracowników zgłasza, że straciło węch i smak – podaje radio ZET. 

Służby wielkopolskiego wojewody informują, że niebawem w Turku będzie możliwość wykonania testu na koronwawirusa za sprawą mobilnego punktu drive thru. Wymazy pobierane będą przez wykwalifikowany, odpowiednio zabezpieczony personel medyczny bez konieczności wysiadania pacjenta z samochodu. Zabezpieczona próbka trafi do pracowni wirusologii i zostanie poddana testom genetycznym RT-PCR. Wyniki badań przesyłane będą drogą mailową.

Apelujemy do wszystkich czytelników o przestrzeganie zaleceń związanych z ochroną osobistą. Zakrywajcie usta i nos będąc na zakupach, w większych skupiskach ludzkich. Używajcie rękawiczek w sklepach i obiektach użyteczności publicznej.

Źródło: Radio Zet / Radio Poznań FM

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

70 pracowników Sun Garden w kwarantannie? PSSE w Turku dementuje. - punkt drive thru / fot. WOT

Podobne artykuły

Sytuacja wyglądała naprawdę groźnie... Pożar na...

Sytuacja wyglądała naprawdę groźnie... Pożar na...

5 paźd.
Trzydzieści lat pod parasolem. Jubileusz w...

Trzydzieści lat pod parasolem. Jubileusz w firmie...

19 lip.
Koronawirus. Rząd wprowadza nowe ostrzejsze...

Koronawirus. Rząd wprowadza nowe ostrzejsze...

08-12-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama