sobota 31 października 2020

Augustyny, Łukasza, Urbana

reklama

Rusza punkt poboru wymazów "Test&GO". W pierwszej kolejności pracownicy Sun Garden

Rusza punkt poboru wymazów
fot. UG Malanów 

Na parkingu przy firmie Sun Garden powstaje mobilny punkt poboru wymazów na obecność koronawirusa tzw. Test&GO. Jako pierwsi badaniom zostaną poddani pracownicy firmy. 

Jak informuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki od 30 czerwca do 3 lipca w Malanowie funkcjonować będzie mobilny punkt pobrań COVID-19. We wtorek i w środę z centrum skorzystać będą mogli tylko pracownicy firmy Sun Garden. W czwartek i piątek wymazy pobierane będą już od wszystkich chętnych mieszkańców powiatu tureckiego oraz powiatów ościennych.

reklama

Mobilne centrum badań zostało podzielone na ścieżkę walk-thru (dla pieszych)  oraz dobrze znaną drive-thru (dla kierowców i pasażerów bez konieczności  wysiadania z auta).

Wymazy  na obecność COVID-19 pobierają żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Mobilne centrum zostało uruchomione na wniosek  wojewody wielkopolskiego. -  Niestety, w powiecie tureckim mamy ognisko zakażeń, dlatego nasze  reakcje muszą być natychmiastowe. Uruchamiamy centrum pobrań na terenie  zagrożonego zakładu. Znamy potrzeby lokalnej społeczności, dlatego  jeżeli chętnych będzie więcej, punkt pobrań zostanie na kolejne dni -  mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Mobilne  centrum wymazowe zlokalizowane zostanie na parkingu przez zakładem Sun  Garden w Malanowie przy ulicy Tureckiej 36. Centrum będzie czynne  codziennie od 10:00 do 19:00, w piątek do 14:00.

reklama

Testy są bezpłatne. Jak informuje PSSE w Turku niebawem na stronach internetowych stacji pojawią się wytyczne oraz proceduty wykonywania testów, którymi mogą zostać objęte osoby prywatne. Na badanie trzeba zarezerwować około 10 minut. Na placu wymazowym  wyznaczonych będzie pięć stref: wyczekiwania, ewidencyjna, badań,  odpoczynku oraz odkażania. Pobrane próbki przekazywane są do  laboratorium i poddawane badaniom.

W związku powyższymi działaniami na odcinku ul. Parkowej od skrzyżowania z ul. Spółdzielców w kierunku Sun Garden czasowo wprowadzony zostaje ruch jednokierunkowy.

Jak informuje PSSE w Turku na pobranie wymazu należy zgłosić się tylko i wyłącznie w wyznaczony dzień przez pracodawcę (obowiązuje maseczka i rękawice). Osoby z objawami choroby kierują się samochodem do mobilnego punktu „Test & Go” - bez wysiadania z samochodu. Osoby bez objawów proszone są o kierowanie się pieszo do wyznaczonych punktów. Osoby, które miały pobrany wymaz, nie mogą zgłosić się na ponowne pobranie.

źródło: UG Malanów / PSSE Turek / WUW

Podobne artykuły

Szpital w Turku zamknięty dla karetek...

Szpital w Turku zamknięty dla karetek pogotowia? Nie...

z wczoraj
Jest decyzja premiera w sprawie cmentarzy. Będą...

Jest decyzja premiera w sprawie cmentarzy. Będą...

z wczoraj
Wideokonferencja wojewody Mikołajczyka w...

Wideokonferencja wojewody Mikołajczyka w sprawie...

z wczoraj

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama