czwartek 06 października 2022

Artura, Fryderyki, Petry

18°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Kolejny duży wzrost zakażonych SARS-CoV-2. W sobotę potwierdzono 45 zakażeń koronawirusem

Kolejny duży wzrost zakażonych SARS-CoV-2. W sobotę potwierdzono 45 zakażeń koronawirusem - fot. Archiwum Turek.net.pl
fot. Archiwum Turek.net.pl 

Według opublikowanej dziś, tj. 4 lipca 2020 roku aktualizacji Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu na temat stanu zagrożenia COVID-19 zarejestrowano 57  nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Podobnie jak wczoraj znaczna większość nowych zakażeń wykryto na terenie naszego powiatu.

Na dzień 4 lipca br. WUW potwierdza 57 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce, w tym aż 45 przypadków dotyczy mieszkańców naszego powiatu. To największy dzienny przyrost zakażonych w powiecie od czasu powstania pandemii. W dniu wczorajszym tj. w piątek 3 lipca br odnotowano 25 nowych zakażeń w powiecie. Tak duży wzrost to efekt działającego od wtorku miasteczka pobierania wymazów od pracowników firmy Sun Garden. Od poniedziałku czyli 6 lipca testy będą przeprowadzane wśród chętnych mieszkańców powiatu tureckiego.

reklama

Z raportu WUW dowiadujemy się, że dodatni wynik testu na SARS-CoV-2 wykazano u trzydziestu trzech kobiet i dwunastu mężczyzn w przedziale wiekowym od 20 do 59 lat. Łącznie na dzień 4 lipca br. w powiecie tureckim potwierdzona jest liczba 111 chorych osób.Wszystkie osoby z potwierdzonym dziś zakażeniem pozostają w izolacji domowej.

Sytuacja na terenie powiatu tureckiego w dniu 03.07.2020r. Wg PSSE Turek związana z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 :

- Liczba osób objętych kwarantanną: 238
- Liczba osób hospitalizowanych: 10
- Liczba osób objętych izolacją domową: 51
- Liczba osób z dodatnim wynikiem SARS-CoV-2 ogółem: 66
- Liczba osób wyleczonych: 8
- Liczba zgonów: 1

W Wielkopolsce wg WUW Poznań do tej pory odnotowano 2907 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 178 osób zmarło, a 2081 wyzdrowiało.

reklama

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3

Podobne artykuły

Sytuacja wyglądała naprawdę groźnie... Pożar na...

Sytuacja wyglądała naprawdę groźnie... Pożar na...

z wczoraj
Trzydzieści lat pod parasolem. Jubileusz w...

Trzydzieści lat pod parasolem. Jubileusz w firmie...

19 lip.
Koronawirus. Rząd wprowadza nowe ostrzejsze...

Koronawirus. Rząd wprowadza nowe ostrzejsze...

08-12-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama