Powrót komediowych wieczorów w Przystani. Już w piątek Stand-up!

piątek 17 września 2021

Franciszka, Lamberty, Narcyza

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Spotkanie pod hasłem "Być seniorem - fajnie jest" w Sołectwie Sarbicko

Spotkanie pod hasłem
fot. UGiM Tuliszków 

W ostatnią sobotę tj. 5 września 2020 r. Sołtys Józef Fabiański i Rada Sołecka, przy wsparciu sponsorów, zorganizowali spotkanie dla seniorów z sołectwa Sarbicko.

W organizację wydarzenia włączyły się schola parafialna z organistką Edytą Strzelińską i ks. Rafałem Marczewskim oraz młodzi mieszkańcy Sarbicka, którzy swój program przygotowali pod kierunkiem Bożeny Pielesiak.

reklama

Część artystyczna dostarczyła seniorom i zaproszonym gościom dużo radości. Zebrani zaśpiewali hymn pt. „Sarbiczanki”. Słowa pieśni ułożyła Beata Bąk- mieszkanka Sarbicka, która otrzymała podziękowanie za zaangażowanie w krzewienie lokalnej kultury.

Ciekawym elementem spotkania, integrującym młodzież i seniorów, był konkurs gwary młodzieżowej. Zadaniem starszej części publiczności było odczytanie tekstów zapisanych językiem, jakim posługują się młodzi. Tytuł „Cool Seniora” otrzymała Krystyna Biniek, mieszkanka Sarbicka, która bez problemu odczytała tekst i wyjaśniła znaczenie słów zapisanych slangiem młodzieżowym.

Celem spotkania była integracja międzypokoleniowa i wspólna aktywność kulturalna dzieci, młodzieży i seniorów. Promowanie lokalnej kultury oraz inspirowanie do działań twórczych. Ograniczenie izolacji społecznej osób w podeszłym wieku, poprzez integrację z ludźmi młodymi.

Źródło: UgiM Tuliszków

Podobne artykuły

W Sarbicku trwają prace związane z wykonaniem...

W Sarbicku trwają prace związane z wykonaniem...

17 czerw.
Sukces akcji

Sukces akcji "Świąteczna Paczka dla Seniora"....

7 st.
Nowa droga w Sarbicku. Kolejna w tym roku...

Nowa droga w Sarbicku. Kolejna w tym roku inwestycja...

11-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama