sobota 19 września 2020

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama

Agata potrzebuje naszej pomocy - podzielmy się krwią!

Agata potrzebuje naszej pomocy - podzielmy się krwią! - źródło: Centrum Wolontariatu
źródło: Centrum Wolontariatu 

Nasza krew to cenny dar, który ratuje życie. Tym razem pilnie potrzebuje jej Agata, u której zdiagnozowano ostrą białaczkę szpikową. Najbliższa akcja poboru krwi w Turku odbędzie się 16 września - nie przegapmy tej daty i pomóżmy Agacie!

Agata Pilarska jest 17-letnią uczennicą turkowskiego technikum, którą niejednokrotnie mogliśmy zobaczyć na różnych akcjach charytatywnych Centrum Wolontariatu przy MOPS w Turku. Niestety tym razem to ta aktywna wolontariuszka potrzebuje naszej pomocy. Przez zdiagnozowaną ostrą białaczkę szpikową Agata będzie musiała przejeść wiele ciężkich zabiegów, w tym chemioterapię i transfuzję krwi. To właśnie teraz nasza pomoc jest na wagę złota - każda oddana krew (bez względu na grupę!) z podanymi niezbędnymi danymi znajdzie się na koncie dziewczyny, dzięki czemu będzie można zachować ciągłość leczenia.

reklama

Zapraszamy na najbliższą akcję poboru krwi w Turku, która odbędzie się 16 września w godz. 8:00-11:00 w Centrum Wolontariatu przy MOPS w Turku (ul. Kaliska 47 - naprzeciw oddziałowi Poczty Polskiej). Akcja ta to przykład, dzięki któremu możemy oddać krew dla Agaty. Tak naprawdę miejsce nie ma znaczenia - może być to dowolny punkt i dowolna akcja poboru krwi, niezależnie od lokalizacji. Najważniejsze jest to, by przy rejestracji podać niezbędne dane:

Agata Pilarska
Szpital im. Marii Konopnickiej
Sporna 36/50 91-738 Łódź
Oddział VI, Onkologia

„Krew jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Podawana jest w stanach zagrożenia życia. Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe do wykonania, gdyby nie było krwi. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa – ludzie tacy jak Ty!” – możemy przeczytać na stronie RCKiK w Kaliszu. Kto może zostać krwiodawcą? Każda osoba pełnoletnia do 65 roku życia, która przede wszystkim jest w pełni zdrowa, nie przebywała w ciągu ostatnich 14 dni za granicą, waży nie mniej niż 50kg i pragnie pomóc drugiemu człowiekowi. W dniu oddania krwi należy zjeść lekki posiłek, zabrać dokument ze zdjęciem i numerem PESEL. 

reklama

Agata od dawna intensywnie pomaga innym - teraz my pomóżmy jej! Nasza krew jest bardzo potrzebna, dlatego jeśli tylko możemy, udajmy się w najbliższym czasie w miejsce, gdzie możemy ją oddać (przykładowo 16 września do Centrum Wolontariatu w Turku) i podzielmy się naszym darem. W końcu - "łączy nas krew, która ratuje życie".

Podobne artykuły

Akcja poboru krwi w Ambro: oddali 34 litry...

Akcja poboru krwi w Ambro: oddali 34 litry cennego...

z wczoraj
W ZST oddali krew. Wsparli koleżankę i kolegę

W ZST oddali krew. Wsparli koleżankę i kolegę

17 wrz.
Wideo: Sukces akcji zbiórki krwi dla Agaty....

Wideo: Sukces akcji zbiórki krwi dla Agaty. Zebrano...

16 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama