niedziela 01 sierpnia 2021

Jarosława, Justyny, Nadziei

17°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Agata potrzebuje naszej pomocy - podzielmy się krwią!

Agata potrzebuje naszej pomocy - podzielmy się krwią! - źródło: Centrum Wolontariatu
źródło: Centrum Wolontariatu 

Nasza krew to cenny dar, który ratuje życie. Tym razem pilnie potrzebuje jej Agata, u której zdiagnozowano ostrą białaczkę szpikową. Najbliższa akcja poboru krwi w Turku odbędzie się 16 września - nie przegapmy tej daty i pomóżmy Agacie!

Agata Pilarska jest 17-letnią uczennicą turkowskiego technikum, którą niejednokrotnie mogliśmy zobaczyć na różnych akcjach charytatywnych Centrum Wolontariatu przy MOPS w Turku. Niestety tym razem to ta aktywna wolontariuszka potrzebuje naszej pomocy. Przez zdiagnozowaną ostrą białaczkę szpikową Agata będzie musiała przejeść wiele ciężkich zabiegów, w tym chemioterapię i transfuzję krwi. To właśnie teraz nasza pomoc jest na wagę złota - każda oddana krew (bez względu na grupę!) z podanymi niezbędnymi danymi znajdzie się na koncie dziewczyny, dzięki czemu będzie można zachować ciągłość leczenia.

reklama

Zapraszamy na najbliższą akcję poboru krwi w Turku, która odbędzie się 16 września w godz. 8:00-11:00 w Centrum Wolontariatu przy MOPS w Turku (ul. Kaliska 47 - naprzeciw oddziałowi Poczty Polskiej). Akcja ta to przykład, dzięki któremu możemy oddać krew dla Agaty. Tak naprawdę miejsce nie ma znaczenia - może być to dowolny punkt i dowolna akcja poboru krwi, niezależnie od lokalizacji. Najważniejsze jest to, by przy rejestracji podać niezbędne dane:

Agata Pilarska
Szpital im. Marii Konopnickiej
Sporna 36/50 91-738 Łódź
Oddział VI, Onkologia

„Krew jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Podawana jest w stanach zagrożenia życia. Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe do wykonania, gdyby nie było krwi. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa – ludzie tacy jak Ty!” – możemy przeczytać na stronie RCKiK w Kaliszu. Kto może zostać krwiodawcą? Każda osoba pełnoletnia do 65 roku życia, która przede wszystkim jest w pełni zdrowa, nie przebywała w ciągu ostatnich 14 dni za granicą, waży nie mniej niż 50kg i pragnie pomóc drugiemu człowiekowi. W dniu oddania krwi należy zjeść lekki posiłek, zabrać dokument ze zdjęciem i numerem PESEL. 

reklama

Agata od dawna intensywnie pomaga innym - teraz my pomóżmy jej! Nasza krew jest bardzo potrzebna, dlatego jeśli tylko możemy, udajmy się w najbliższym czasie w miejsce, gdzie możemy ją oddać (przykładowo 16 września do Centrum Wolontariatu w Turku) i podzielmy się naszym darem. W końcu - "łączy nas krew, która ratuje życie".

Podobne artykuły

''Jesteśmy tu, jak zawsze, w czerwonych...

''Jesteśmy tu, jak zawsze, w czerwonych koszulkach,...

29 lip.
Odeszła Agata Pilarska. Wolontariusze żegnają...

Odeszła Agata Pilarska. Wolontariusze żegnają...

25 lip.
Hej, Krwiodawcy! Nadchodzi kolejna akcja poboru...

Hej, Krwiodawcy! Nadchodzi kolejna akcja poboru krwi...

19 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama