sobota 18 września 2021

Ireny, Irminy, Stanisława

12°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Gm. Kawęczyn: Petycja o zmianę patrona szkoły w Tokarach. Radni i mieszkańcy zbulwersowani.

Gm. Kawęczyn: Petycja o zmianę patrona szkoły w Tokarach. Radni i mieszkańcy zbulwersowani. - fot. UG Kawęczyn
fot. UG Kawęczyn 

W poniedziałek 26 kwietnia br. odbyła się XXXIII sesja Rady Gminy Kawęczyn. Wśród 6 punktów nad którymi pochyli się i głosowali rajcy gminni znalazła się petycja podważająca dorobek patrona podstawówki w Tokarach Pierwszych papieża Jana Pawła II. Zbulwersowani petycją są zarówno radni, jak i mieszkańcy gminy.

11 marca 2021 r. do biura Rady Gminy Kawęczyn wpłynęła petycja dotycząca zmiany patrona Szkoły Podstawowej w Tokarach Pierwszych. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie powód tej zmiany, który wywołał wzburzenie wśród mieszkańców oraz gminnych radnych. Autorka petycji w uzasadnieniu zmiany nazwy szkoły napisała m.in „Zamieszanie wokół papieża insynuujące jakoby chronił on pedofilię w kościele nie daje właściwego i godnego przykładu dzieciom i młodzieży.”

reklama

Na tym nie koniec, gdyż wnioskująca proponuje także by nowym patronem ustanowić śp. Lecha Kaczyńskiego. Także ten element petycji zaskakuje stwierdzeniem "zamordowany w Smoleńsku Prezydent Lech Kaczyński". Komisja skarg wniosków i petycji jednomyślnie odrzuciła petycję uznjąc, że nie ma dowodów na wspomniane działania papieża.

Gm. Kawęczyn: Petycja o zmianę patrona szkoły w Tokarach. Radni i mieszkańcy zbulwersowani. - Szkoła w Tokarach Pierwszych / fot. UG Kawęczyn

Podobne artykuły

Paweł Janicki - Tajemnica sprzed 40 lat

Paweł Janicki - Tajemnica sprzed 40 lat

12 maj.

"Pozwólcie mi odejść do domu Ojca". 16-rocznica...

2 kw.
Mieszkańcy złożyli petycje przeciwko...

Mieszkańcy złożyli petycje przeciwko przekształceniu...

21-10-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama