sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

15°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

W Celestynach smacznie i zdrowo

W Celestynach smacznie i zdrowo
 

W 2020 r. dobiegła końca budowa świetlicy wiejskiej w Celestynach, ale ze względu na sytuacje pandemiczną obiekt przez ponad rok niedostępny był dla potencjalnych użytkowników. W sobotę 29 maja 2021 r. udało się zorganizować spotkanie z cyklu kilkunastu warsztatów kulinarnych pn.: „W Celestynach smacznie i zdrowo”.

Warsztaty adresowane były dla wszystkich chętnych mieszkańców wsi Celestyny, a ich celem jest wzmacnianie samodzielności i kompetencji w zakresie przygotowania potraw z wykorzystaniem różnorodnych produktów. Jedną z największych zalet warsztatów będzie integracja międzypokoleniowa i dzielenie się swoimi doświadczeniami. Osoby starsze przekażą młodym stare receptury i sposoby przygotowania tradycyjnych potraw, młodzi natomiast pokażą swoje umiejętności kulinarne w oparciu o nowatorskie przepisy. Uczestnicy warsztatów wzbogacą również swoją wiedzę na temat sposobu serwowania i dekorowania potraw oraz nakrywania stołu.

reklama

W warsztatach uczestniczyło kilkanaście osób, a ich tematem był wypiek ciast i ciasteczek. W nowej i w pełni wyposażonej kuchni panie z łatwością przygotowały ogromną ilość maślanych ciastek i babki. Wspólne pieczenie zakończyła degustacja.

źródło: UG Malanów / Małgorzata Przygońska

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6

Podobne artykuły

Aktywna sobota w Celestynach.

Aktywna sobota w Celestynach. "Malanowska Jesień" w...

27 wrz.
Jak to z ALSA było. Podsumowanie Akademii...

Jak to z ALSA było. Podsumowanie Akademii Letnich...

6 sierp.
Miodowe lato w bibliotece w Brudzewie. Lipcowe...

Miodowe lato w bibliotece w Brudzewie. Lipcowe...

4 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama