piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: ''Koniec chowania problemu pod dywan''. Radni PSL żądają konkretów w sprawie szpitala

Wideo:  ''Koniec chowania problemu pod dywan''. Radni PSL żądają konkretów w sprawie szpitala
 

Głównym tematem spotkania z dziennikarzami radnych powiatowych Polskiego Stronnictwa Ludowego, które odbyło się we wtorek 17 sierpnia br. była sprawa nadal niedziałającego Oddziału Wewnętrznego turkowskiego szpitala. Lider Stronnictwa Mariusz Seńko wraz z radną Barbarą Zielińską oraz Zofią Gruszczyńską wezwali włodarzy powiatu do przedstawienia aktualnej sytuacji związanej z pozyskaniem kadry lekarskiej i pomysłu na rozwiązanie problemu.

Od 1 czerwca zawieszono działalność Oddziału Chorób Wewnętrznych w turkowskim szpitalu z powodu wypowiedzenia jakie złożył cały zespół oddziału. Do chwili obecnej nie jest znany termin ponownego wznowienia pracy interny w SP ZOZ. W przekazach medialnych pojawia się jedynie lakoniczna informacja o zawieszeniu trwającym do 30 września br. Nie są także przekazywane do wiadomości publicznej informacje o postępie prac nad pozyskaniem nowego personelu lekarskiego.

reklama

Jak informują radni PSL "koniec chowania problemu pod dywan". Seńko nie ukrywa zbulwersowania, że mimo pilnego tematu jakim jest brak Oddziału Wewnętrznego w turkowskim szpitalu sprawa ta nie została ujęta w programie najbliższej sesji Rady Powiatu, która odbędzie się w piątek 20 sierpnia. Dziwi także fakt, że mimo poszukiwań nowej kadry lekarskiej przez cały okres od wstrzymania pracy oddziału nie pojawiła się w przestrzeni publicznej informacja o rozpisaniu konkursu.

Radni PSL żądają od starosty Kałużnego oraz wicestarosty Karskiego konkretów. Kiedy zostanie oddział uruchomiony? Czy mają pomysł na rozwiązanie problemu szpitala? Na jakim etapie są rozmowy z lekarzami?. Na te i wiele innych pytań Radni PSL liczą uzyskać odpowiedź na najbliższej sesji Rady Powiatu, bo jak wspomniał Seńko, będą wnosić o rozszerzenie porządku obrad o punkt związany z obecną sytuacją szpitala. Całość spotkania radnych PSL w naszym materiale wideo.

MS

reklama

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Elektrownia gazowa w Turku ruszy w 2026 roku....

Elektrownia gazowa w Turku ruszy w 2026 roku....

28 mrz.
Zmarł Roman Rybacki, pierwszy burmistrz Turku...

Zmarł Roman Rybacki, pierwszy burmistrz Turku po...

18 st.
Skąd wziąć 100 milionów czyli skok na kasę...

Skąd wziąć 100 milionów czyli skok na kasę Marszałka

24-11-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama