sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

7°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Zagadki i rymowanki - udane spotkanie z dziecięcym pisarzem

Zagadki i rymowanki - udane spotkanie z dziecięcym pisarzem
 

Na zaproszenie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku do powiatu tureckiego zawitał Wiesław Drabik. W spotkaniu z pisarzem, które odbyło się w piątek, 19 listopada w siedzibie Biblioteki przy ul. Spółdzielców 4 w Turku, uczestniczyli uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piekarach.

Wiesław Drabik, pochodzący z Krakowa, jest znanym polskim pisarzem, ilustratorem, autorem ponad 250 wierszowanych książeczek dla dzieci. Można by powiedzieć, że karierę pisarską rozpoczynał w firmie reklamowej, wykonując okładki kolorowanek dla Wydawnictwa Skrzat. Czasami obrazki trzeba było podpisać albo wymyślić zagadkę. Tym sposobem powstały pierwsze krótkie teksty, a po nich propozycja napisania pierwszej bajeczki. Potem pojawiły się kolejne, tworząc z czasem sporą kolekcję książek. Wśród utworów tego pisarza znajdziemy m.in. Tajemnicę pysznickiego skrzata, Tajemnice Przyrowa, Dawno temu w Wieluniu, Spotkajmy się w Strykowie, Tajemnice i skarby Lubomi, Opowiastki dla malucha czy 101 bajek.

reklama

Podczas spotkania autor opowiedział dzieciom, jak rozpoczął swoją przygodę pisarską i co z tym wspólnego miała jego córka Asia. Mówił też o pracy ilustratora książek i o pomysłach na tworzenie zabawnych historii do swoich wierszowanych utworów. Pomiędzy opowieściami były pytania, zagadki, konkursy z nagrodami i wspólne rymowanie.

Oto jedna z takich rymowanek:

Wiesław Drabik

To istny wabik!

Słowem czaruje,

Nieźle rymuje.

Powiat Turecki śle pozdrowienia

I liczy na kolejne wystąpienia.

źródło: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku

fot. PBP Turek2
3
4
5

Podobne artykuły

Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana,...

Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana, Kasia...

22 wrz.
Książka - portal do nowego świata. Stała...

Książka - portal do nowego świata. Stała popularność...

17 sierp.
Wielkie podróże w małym parku. Biblioteka...

Wielkie podróże w małym parku. Biblioteka zaprasza...

12 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama