środa 25 maja 2022

Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

15°C umiarkowane opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Trzech wspaniałych. Turkowscy licealiści ze stypendiami od premiera

Trzech wspaniałych. Turkowscy licealiści ze stypendiami od premiera - fot.: Starostwo Powiatowe w Turku
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku 

Dwaj uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Turku, Tomasz Rajczyk i Patryk Jesiołowski otrzymali Stypendia Prezesa Rady Ministrów za wybitne osiągnięcia w nauce.

Zdobycie stypendium to efekt ciężkiej pracy, ale też duże wyróżnienie. W piątek,14 stycznia, Starosta Turecki Dariusz Kałużny oraz Przewodniczący Rady Powiatu Tureckiego, Piotr Szewczyński, przekazali uczniom liceum stypendia Prezesa Rady Ministrów. Nagrodę otrzymał także Jakub Spławski, który w roku szkolnym 2020/2021, uzyskał bardzo wysokie wyniki w nauce.

reklama

- Czuję się zaszczycony, że osobiście mo wręczyć dyplomy najwybitniejszym uczniom naszego liceum – mówił Kałużny. Gratulując uczniom osiągnięć, podkreślił, że są one również efektem pracy ich nauczycieli i rodziców.

Tuż po feriach stypendia wręczone zostaną również uczniom Zespołu Szkół Technicznych w Turku oraz Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich. Do grona najlepszych, którzy otrzymali stypendium Premiera należą Bartosz Kurpik oraz Dominika Olejniczak z ZST, oraz Dominik Piotr Kaźmierczak i Aleksandra Putiatycka z ZSR CKP.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Wiosenne porządki w parku w Kolnicy. Praktyczne...

Wiosenne porządki w parku w Kolnicy. Praktyczne...

13 kw.
Ósmoklasisto! Czas na ważną decyzję! Wybierz...

Ósmoklasisto! Czas na ważną decyzję! Wybierz swoją...

13 kw.
Młodzi managerowie na start - Powiatowy Turniej...

Młodzi managerowie na start - Powiatowy Turniej...

8 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama