wtorek 24 maja 2022

Joanny, Zdenka, Zuzanny

15°C umiarkowane opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Trzech rowerzystów dotarło do Dziewiątki. Otwarcie przebudowanego odcinka drogi powiatowej

Trzech rowerzystów dotarło do Dziewiątki. Otwarcie przebudowanego odcinka drogi powiatowej  - fot.: Starostwo Powiatowe w Turku
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku 

Niemal trzykilometrowy odcinek drogi powiatowej 4507P Czachulec-Dziewiątka-Kowale Pańskie, doczekał się swojego uroczystego otwarcia w piątek, 13 maja. Przy akompaniamencie skowronków, wiceminister Ryszard Bartosik, starosta Dariusz Kałużny, radny powiatowy Arkadiusz Przybyła i wójt Jan Nowak przecięli symboliczną wstęgę.

Wprawdzie odbiór techniczny drogi nastąpił już kilka miesięcy temu, jednak okres pandemii, wielość zadań i warunki pogodowe dopiero teraz pozwoliły na oficjalne zakończenia zadania. Przebudowany odcinek drogi powiatowej jest ważny zarówno dla mieszkańców gminy Kawęczyn jak i Malanów i z pewnością poprawił bezpieczeństwo jej użytkowników.

reklama

Środki na realizację inwestycji w całości udało się pozyskać z dwóch programów rządowych - Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Ostateczna kwota realizacji zadania 2.055.011,00 okazała się niższa niż pierwotnie szacunkowa wycena przy składaniu wniosków o dofinansowane.

Jak jeździ się po nowej nawierzchni? Z całą pewnością bezpiecznie i wygodnie. Potwierdzą to trzej rowerzyści, którzy niczym muszkieterowie na swoich rumakach, przejeżdżali przez Dziewiątkę w piątkowe popołudnie :)

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Panowie do garów, a panie do kwiatów! Wielka...

Panowie do garów, a panie do kwiatów! Wielka...

22 maj.
Wideo: Ponad 600 nowych miejsc pracy na terenie...

Wideo: Ponad 600 nowych miejsc pracy na terenie...

19 maj.
Tur Turek i bez obiecanek cacanek Starostwa da...

Tur Turek i bez obiecanek cacanek Starostwa da sobie...

18 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama