środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Program "Czyste Powietrze". Osiem gmin z powiatu tureckiego zakwalifikowało się do dodatkowego dofinansowania

Program
 

Osiem gmin z terenu powiatu tureckiego zakwalifikowało się do otrzymania dodatkowych środków w programie Czyste Powietrze. Pieniądze będą przeznaczone na refundację kosztów związanych z walką o poprawę jakości powietrza.

Na początku 2021 r. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) wraz 16 wojewódzkimi funduszami ochrony środowiska i gospodarki wodnej (WFOŚiGW), ogłosił zasady zachęt dla gmin, które podpiszą porozumienie lub aneks w związku z realizacją programu „Czyste Powietrze”. Zachęty dotyczyły finansowania ze środków NFOŚiGW punktów konsultacyjno-informacyjnych dla mieszkańców oraz wyższych stawek za wniosek złożony z terenu gminy. Jako trzeci instrument zachęt zaplanowano właśnie wspomniane wyżej przyznawanie dodatkowych środków finansowych dla najbardziej aktywnych gmin, wyłanianych na podstawie przeprowadzonego rocznego rankingu.

reklama

Na podstawie specjalnie opracowanego dokumentu, najaktywniejsze w rankingu gminy uzyskują dostęp do dodatkowych środków na pokrycie swoich kosztów związanych z walką o poprawę jakości powietrza i wsparciem dla mieszkańców w programie „Czyste Powietrze”. W powiecie tureckim są to Miasto Turek, Gmina Wiejska Turek, Brudzew, Dobra, Kawęczyn, Malanów, Władysławów i Tuliszków.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Czyste powietrze czy brudne sumienia?

Czyste powietrze czy brudne sumienia?

7 wrz.
Zainteresowany dofinansowaniem z programu...

Zainteresowany dofinansowaniem z programu "Czyste...

06-08-2021
Uruchomiono punkt konsultacyjno-informacyjny...

Uruchomiono punkt konsultacyjno-informacyjny...

01-03-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama