Plebiscyt Turek.net.pl. Zagłosuj na Wydarzenie i Wtopę 2022 roku!

sobota 28 stycznia 2023

Agnieszki, Kariny, Lesława

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Strażacy z Mikulic mają nowy wóz! Ford Ranger pomoże im w codziennej pracy

Strażacy z Mikulic mają nowy wóz! Ford Ranger pomoże im w codziennej pracy - fot.: UM Dobra
fot.: UM Dobra 

Najpierw na sygnale nadjechał wóz OSP Piekary, dopiero za nim pod strażnicą Ochotniczej Straży Pożarnej w Mikulicach zameldował się bohater sobotniej zbiórki – Ford Ranger, czyli lekki samochód ratowniczy, który będzie odtąd wspomagał druhów w codziennych obowiązkach.

Przekazanie specjalnego lekkiego samochodu ratowniczego dla OSP w Mikulicach odbyło się w sobotę, 19 listopada, na placu przed budynkiem strażnicy. W uroczystej zbiórce udział wzięli druhowie oraz zaproszeni goście: Burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler, Przewodniczący Rady Miejskiej w Dobrej Tomasz Gil i Prezes OSP RP w Dobrej, druh Piotr Gebler. Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku oraz odśpiewaniem hymnu państwowego.

reklama

Po uroczystym przekazaniu na ręce Prezesa OSP w Mikulicach, kluczyków i dokumentów do nowo zakupionego auta, samochód poświęcił kapelan strażaków, ksiądz Antoni Janicki. Nowe auto to Ford Ranger – lekki samochód ratowniczy z napędem na 4 koła, który posiada możliwość przewozu osób oraz prowadzenia działań – ma zabudowę na sprzęt ratowniczy. Na zabudowie będą znajdować się m.in.: pompa, przenośny zbiornik na wodę, ubrania ochronne, pilarki do drewna itp.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: UM Dobra2
fot.: UM Dobra3
fot.: UM Dobra4
fot.: UM Dobra5

Podobne artykuły

Kawęczyniak z urodzenia. Sylwester Kasprzak...

Kawęczyniak z urodzenia. Sylwester Kasprzak jednym z...

15-07-2022
Złote i Diamentowe Gody par małżeńskich z gminy...

Złote i Diamentowe Gody par małżeńskich z gminy...

12-05-2022
Bogu na chwałę, ludziom na ratunek. Gminne...

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek. Gminne obchody...

01-05-2022

Polecamy...

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama