piątek 29 września 2023

Michaliny, Michała, Rafała

reklama

Nowy stadion, zjazd absolwentów, pamiątkowa tablica i album. Święto sportu w Kaczkach Średnich

Nowy stadion, zjazd absolwentów, pamiątkowa tablica i album. Święto sportu w Kaczkach Średnich
 

Tylko dwa tygodnie dzielą nas od wielkiego dnia Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich. Uroczyste oddanie zmodernizowanego stadionu lekkoatletycznego, zjazd absolwentów, odsłonięcie tablicy pamiątkowej i premiera publikacji „Wielki sport w Kaczkach Średnich” to najważniejsze punkty święta szkoły, które odbędzie się już 29 września.

Zacznijmy jednak po kolei. Od momentu jego powstania, w 1979 roku, był areną rywalizacji sportowej oraz bazą treningową dla kolejnych pokoleń sportowców uczęszczających do szkoły w Kaczkach Średnich. Lata mijały i wśród trenujących na stadionie przy Zespole Szkół Rolniczych pojawiło się marzenie o tartanowej nawierzchni. Dziś to marzenie się urzeczywistnia, a 29 września nastąpi jego oficjalna prezentacja.

reklama

Ale to jeszcze nie koniec. Również w piątek, 29 września, nastąpi odsłonięcie tablicy pamiątkowej, poświęconej osobie założyciela i pierwszego dyrektora szkoły – Stanisława Żuchowicza oraz premiera publikacji „Wielki sport w Kaczkach Średnich”. Przygotowana przez Łukasza Panfila upamiętnia osoby, tworzące na przestrzeni ponad 60 lat sport w Kaczkach Średnich, z profesorem Mirosławem Panfilem na czele.

Temu wszystkiemu towarzyszyć będzie też zjazd absolwentów szkoły, na który organizatorzy szczególnie zapraszają wszystkich uprawiających w latach nauki jakąkolwiek dyscyplinę sportową (m.in. byłych lekkoatletów, siatkarzy, siatkarki, koszykarki, …).

Po uroczystościach w szkole odbędzie się spotkanie towarzyskie absolwentów, w Zajeździe Staropolskim w Olszówce. Dokładny program i harmonogram wydarzeń planowanych w szkole na dzień 29 września można znaleźć na stronie internetowej ZSR CKP w Kaczkach Średnich oraz profilu facebokowym szkoły oraz stowarzyszenia absolwentów.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

reklama
Dodatkowe zdjęcia do artykułu
Nowy stadion, zjazd absolwentów, pamiątkowa tablica i album. Święto sportu w Kaczkach Średnich
Podobne artykuły
Jubileusz szkoły i Dni Gminy! Dobry weekend w...

Jubileusz szkoły i Dni Gminy! Dobry weekend w Dobrej!

12 czerw.
Seniorzy z gminy Przykona najważniejszymi...

Seniorzy z gminy Przykona najważniejszymi gośćmi spotkania w Olszówce

19-12-2022
Zjazd Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego...

Zjazd Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego Matura 1999 - przypomnienie

06-05-2019
Zjazd Absolwentów ZST Matura 1999 - informacja...

Zjazd Absolwentów ZST Matura 1999 - informacja organizatorów

27-03-2019
Zjazd Absolwentów Liceum Matura 1999 -...

Zjazd Absolwentów Liceum Matura 1999 - informacja organizatorów.

25-03-2019
Młodzianów: Absolwenci i nauczyciele...

Młodzianów: Absolwenci i nauczyciele wspominali dawne lata

16-08-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama
reklama