poniedziałek 23 września 2019

Bogusława, Liwiusza, Tekli

reklama
Wzorek

Malanów: Muzyczny sukces Kingi

Malanów: Muzyczny sukces Kingi - Źródło: www.malanow.pl
Źródło: www.malanow.pl 

Kinga Augustyniak uczennica klasy V Szkoły Podstawowej w Miłaczewie oprócz bardzo dobrych wyników w nauce odnosi również sukcesy w innych dziedzinach. Od kilku lat pobiera lekcje gry na instrumentach klawiszowych w Państwowej Szkole Muzycznej w Turku. Zdobytą w niej umiejętność gry często prezentuje na różnych uroczystościach szkolnych. Dzięki bardzo dobrym postępom w nauce gry, Kinga wzięła udział w IV Ogólnopolskim Forum Młodych Pianistów, organizowanym przez Poznańską Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I stopnia nr 1 im. Henryka Wieniawskiego i zajęła II miejsce w kategorii wiekowej 9-10 lat.

Tak wielki sukces Kingi był możliwy dzięki jej zdolnościom i wytężonym często wielogodzinnym ćwiczeniom. Kinga też bierze udział i odnosi sukcesy w różnych konkursach muzycznych w gminie, powiecie i regionie. W tym roku szkolnym uczestniczyła w XIX Powiatowym Festiwalu Piosenki o Zdrowiu oraz w I Międzyszkolnym Festiwalu Angielskich Kolęd i Piosenek Świątecznych w Koninie. Bierze też udział i zdobywa nagrody w konkursach tańca – w IV Gminnym Turnieju Tańca Towarzyskiego i Dowolnego.

reklama

Odnosi sukcesy nie tylko w dziedzinie muzyki i tańca – w ostatnim czasie zajęła I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Tureckiego w Warcabach Klasycznych Dziewcząt Szkół Podstawowych i będzie reprezentowała powiat w finale wojewódzkim w Poznaniu. Interesuje się nie tylko warcabami, ale również szachami. W tym semestrze brała udział odnosząc sukcesy w zawodach szachowych: I Gminnym Turnieju Szachowym, XII Ogólnopolskim Festiwalu Szachowym – Turek 2011, Mistrzostwach Powiatu Tureckiego w Drużynowych Szachach Klasycznych Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych oraz w I rundzie Szkolnej Ligii Szachowej.

Poza wymienionymi osiągnięciami należy dodać jeszcze umiejętności plastyczne. W ostatnich miesiącach została laureatką konkursów plastycznych w zakresie ekologii i na podsumowaniu akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2011” została nagrodzona przez Starostwo Powiatowe w Turku oraz Nadleśnictwo Turek. W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Piękno Podkarpackiej Przyrody” w tematyce „Jesień w lesie” zajęła II miejsce w kategorii klas IV-VI, a w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kocham Polską Przyrodę” zdobyła wyróżnienie. W grudniu 2011 r. brała też udział w Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczym i z bardzo dobrym wynikiem przeszła do etapu rejonowego. Kinga to wszechstronnie uzdolniona uczennica, która odnosząc sukcesy w wielu dziedzinach promuje naszą szkołę.

Autor: Barbara Żebruń 

reklama

Źródło: www.malanow.pl 

Malanów: Muzyczny sukces Kingi - Źródło: www.malanow.pl

Podobne artykuły

Wideo: Włącz się w wielką akcję #sprzątaMY las....

Wideo: Włącz się w wielką akcję #sprzątaMY las....

17 wrz.
Docenili najzdolniejszych podczas sesji rady...

Docenili najzdolniejszych podczas sesji rady gminy -...

28 sierp.
Dwie zawodniczki LFA Turek powołane do...

Dwie zawodniczki LFA Turek powołane do...

31 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama