Powrót komediowych wieczorów w Przystani. Już w piątek Stand-up!

piątek 17 września 2021

Franciszka, Lamberty, Narcyza

18°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Integrowali się poprzez zabawę

Integrowali się poprzez zabawę
 

Dnia 14 kwietnia br., w Szkole Podstawowej w Galewie (gm. Brudzew), po raz trzynasty odbyło się spotkanie integracyjne dla dzieci. Oprócz zabaw sportowych i pląsów muzycznych odbyły się ciekawe zajęcia z rękodzieła.

Dzieci zdobiły szklane butelki techniką decoupage (serwetkową) pod okiem nauczycieli z SP w Galewie (Elżbieta Struglińska, Krzysztof Kabot, Mariola Tyczka, Urszula Frącala, Jolanta Kowalska) oraz instruktorów z Ośrodka Terapeutyczno – Rehabilitacyjnego (Renata Kukulska-Kurzaj, Magdalena Pikuła, Monika Gruszczyńska-Smak). Ponadto zajęcia manualne nadzorowali i pomagali w tworzeniu małych dzieł sztuki nauczyciele plastyki (Joanna Chalecka-Kuraszyk, Anna Wojciechowska, Beata Duczmańska).

reklama

Dzieciom pomagały również studentka Malwina Małecka oraz uczennice ( LO w Turku Agnieszka Dudzińska i Żaneta Małecka) i (Technikum w Kaczkach – Justyna Beczyńska).

Uczestnicy spotkania wzięli udział w turnieju Boccia, która jest dyscypliną paraolimpijską i daje możliwości integracyjnego działania w atmosferze tolerancji i poszanowania inności fizycznej. Nad przebiegiem turnieju czuwał Artur Graczyk instruktor i sędzia gry BOCCIA z Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka „Podaj Dalej” w Koninie.

Wspólna zabawa, rozwój sztuk manualnych czy ruchowych są doskonałym sposobem na integrację oraz pokonywanie barier, pomiędzy dziećmi zdrowymi i niepełnosprawnymi.

reklama

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Gminne Koło TPD przy SP w Galewie, Regionalne Stowarzyszenie na Rzecz osób Niepełnosprawnych w Turku, Gminny Ośrodek Kultury w Kolnicy oraz Klub Integracyjny PTTK „Ziemi Tureckiej”. 

Podobne artykuły

Kobiece święto piękności. V edycja pokazu...

Kobiece święto piękności. V edycja pokazu Pretty Woman

08-03-2018
Ferie z Techniką 2018

Ferie z Techniką 2018

23-02-2018
Brudzew: Oldboje nie szczędzili sił, by zdobyć...

Brudzew: Oldboje nie szczędzili sił, by zdobyć...

31-01-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama