Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

wtorek 04 października 2022

Edwina, Rosławy, Rozalii

14°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Proboszcz święcił, starosta sędziował

Proboszcz święcił, starosta sędziował - Fot. A. Wszędybył
Fot. A. Wszędybył 

Podczas gdy w minioną niedzielę w Rzymsku ciskano broną, w innej pobliskiej miejscowości gminy Dobra emocji było nie mniej. W Miłkowicach dokonano otwarcia boiska sportowego, a podczas okolicznościowego turnieju triumf odniosła drużyna Zalew Skęczniew.

Wszystkich przybyłych na jakże radosną uroczystość powitał prezes Klubu Sportowego przy OSP Miłkowice i sołtys wsi - Paweł Wszędybył. Tuż po nim głos zabrali starosta Zbigniew Bartosik i burmistrz Andrzej Piątkowski. – Jakiż to wielki zaszczyt dla władz gminnych, że możemy brać udział w tak doniosłej uroczystości dla społeczności lokalnej. Patrząc na to piękne boisko, na druhów strażaków, na pana sołtysa, na radę sołecką, trudno oprzeć się pewnej refleksji. Każdy człowiek oprócz swojego życia prywatnego i pracy zawodowej, powinien mieć czas na pracę dla drugich. Okazało się, że w tej miejscowości - która parę lat temu zamierała - okazało się, że jest grupa osób bardzo aktywnych, która potrafiła wymyślić ewenement na skalę naszej gminy. Jakże to boisko jest piękne – włodarz deklarował swój zachwyt postawą mieszkańców Miłkowic, którzy doprowadzili do powstania boiska na działce przylegającej do kościoła parafialnego. – Gratuluję doskonałego pomysłu. Gratuluję szybkiej realizacji.

reklama

W dalszej części wydarzenia przyszedł czas na poświęcenia boiska. Tego dokonał proboszcz parafii Miłkowice Paweł Okoński. – Jak mówi stare powiedzenie: „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Wierzymy, że kiedyś nasze dusze będą w niebie, ale na razie mieszkają w naszych ciałach. Dlatego trzeba się o nie troszczyć. Sport to jest najlepszy sposób wychowania człowieka, kształtowania charakteru, odpowiedzialności, ludzkiej dojrzałości. Człowiek to jest istota duchowo-cielesna i to zawsze musi iść w parze – mówił kapłan, podkreślając znaczenie powstania obiektu sportowego. Po poświęceniu goście wydarzenia mogli uraczyć się okolicznościową lampką szampana, jak również skosztować specjałów z grilla czy pysznych ciast.

Otwarciu boiska w Miłkowicach towarzyszył turniej piłki nożnej, a spotkania rozgrywane w ramach zawodów sędziował sam Zbigniew Bartosik. Do rywalizacji przystąpiło łącznie 7 drużyn. Ostatecznie I miejsce wywalczył Zalew Skęczniew, pokonując w finale Strachocice 1:0. W boju o III lokatę Miłkowice 1 zwyciężyły z Miłkowicami-Działki 5:4. Najlepsi otrzymali pamiątkowe puchary oraz dyplomy.

Obszerną fotorelację z wydarzenia prezentujemy w materiale "Poświęcili, otworzyli i pograli w Miłkowicach".

AW

Fot. A. Wszędybył2
Fot. A. Wszędybył3
Fot. A. Wszędybył4
Fot. A. Wszędybył5
Fot. A. Wszędybył6

Podobne artykuły

Uzależniony od ruchu. Aleksander Grzegorzewski...

Uzależniony od ruchu. Aleksander Grzegorzewski...

30 lip.
Strzelali bramki na Orliku w Smulsku. Turniej...

Strzelali bramki na Orliku w Smulsku. Turniej piłki...

25 lip.
Siódma edycja Wielkopolskich Dni Zdrowia i...

Siódma edycja Wielkopolskich Dni Zdrowia i Sztuki...

18 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama