wtorek 28 września 2021

Libuszy, Wacławy, Wacława

18°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

SP we Władysławowie ma 100 lat!

SP we Władysławowie ma 100 lat! - Źródło: SP we Władysławowie
Źródło: SP we Władysławowie 

Wprawdzie turkowskie liceum obchodzi w tym roku okrągły wiek działalności, ale to nie jedyna lokalna placówka edukacyjna, mogąca poszczycić się takim osiągnięciem. Identyczne powody do świętowania ma Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego we Władysławowie, w której to murach w dniu 6 października odbędzie się uroczyste zakończenie obchodów 100-lecia, połączone z balem absolwentów i - zorganizowanym w kilka dni później - występem Kabaretu OT.TO.

Choć nie pamiętają tego najstarsi władysławowianie, to faktem jest, że w 1910r. powstał budynek szkoły, a - jak wskazują na to archiwa - w 1911r. w budżecie gminy zaplanowano etat nauczycielski i stosowne kwoty rubli, przeznaczone na utrzymanie szkoły. Tyle historii, bo już niebawem osobom związanym z placówką przyjdzie zapisać kolejną, piękną kartę jej losów. W dniu 6 października odbędzie się uroczystość, stanowiąca zwieńczenie obchodów 100-lecia. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10:00  mszą św., a po niej uczestnicy obchodów staną się widzami i słuchaczami występu  Big Bandu Miasta i Powiatu Tureckiego, który zawita do Domu Parafialnego. W dalszej kolejności zebrani przejdą na teren szkoły, gdzie nastąpi otwarcie wystawy historycznej i prezentacja publikacji okolicznościowej, a we władysławowskiej ziemi zasadzony zostanie dąb pamięci. Także wówczas nastąpi odsłonięcie tablicy pamiątkowej, poświęconej Tadeuszowi Drzewieckiemu - wieloletniemu dyrektorowi szkoły oraz budowniczemu jej obecnego budynku.

reklama

Zwieńczenie  obchodów 100-lecia szkoły, oprócz podniosłego ceremoniału, będzie miało też swoją część wybitnie rozrywkową, pozwalającą na zabawę w nieco bardziej swobodnej atmosferze. Tego samego dnia, o godz. 20:00, na terenie szkoły rozpocznie się bal. Wydarzenie będzie okazją do spotkania z kolegami i koleżankami, a – jak przypomina dyrektor Daniel Kusz, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego obchodów – na przestrzeni lat mury placówki opuściło wiele znanych postaci. Tym samym spodziewać się można, że na uroczystość przybędą chociażby: Wojciech Mendelak - komendant woj. PSP, Alfred Rajczyk - dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Turku, Stanisław Janecki – publicysta, były redaktor naczelny „Wprost”, Jacek Szer - zastępca Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego, Krzysztof Drzewiecki - profesor medycyny, kierownik kliniki chirurgii plastycznej w Danii.

Choć 6 października we Władysławowie dziać będzie się naprawdę wiele, to jednak nie koniec atrakcji. W piątek 12 października, we Władysławowie wystąpią Wiesław Tupaczewski, Andrzej Tomanek i Andrzej Piekarczyk czyli doskonale znany z telewizyjnego ekranu Kabaret OT.TO.

Jak informują Organizatorzy, zapisy na bal oraz potwierdzenie uczestnictwa w obchodach  możliwe są  w sekretariacie szkoły (tel 63 278 80 60) oraz poprzez stronę www.spwladyslawow.pl i pocztę elektroniczną sp.wladyslawow@wp.pl. Absolwenci, pracownicy oraz przyjaciele szkoły proszeni są również – o ile to możliwe – o  przesyłanie zdjęć, pamiątek oraz dzielenie się wspomnieniami.

reklama

Opracował: AW

Podobne artykuły

Rok szkolny i akademicki powoli odchodzi, za to...

Rok szkolny i akademicki powoli odchodzi, za to...

15 czerw.
Wybory 2018: Kampania Kusza wystartowała w...

Wybory 2018: Kampania Kusza wystartowała w Wyszynie

04-10-2018
Dobra: Uczcili Dzień Walki i Męczeństwa Wsi...

Dobra: Uczcili Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej

13-07-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama