poniedziałek 27 września 2021

Damiana, Mirabeli, Wincentego

14°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Tuliszków: Roszady w Rewizyjnej

Tuliszków: Roszady w Rewizyjnej
 

Do niedawna pracami Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Tuliszkowie kierował Zbigniew Stachurski, ale to już przeszłość. Jego miejsce zajął Bartosz Łodożyński.

Do zadań jakże ważnego organu, jakim jest Komisja Rewizyjna należy m.in. rozpatrywanie  i ocena postulatów, projektów i inicjatyw organizacji społeczno-zawodowych i poszczególnych obywateli będących w zakresie działania komisji; badanie i opiniowanie spraw zleconych przez Radę Miejską itd. Tymczasem w Tuliszkowie w dniu 08 lutego przewodniczący Komisji Rewizyjnej złożył na ręce przewodniczącego Rady Miejskiej rezygnację z pełnienia swej funkcji z dniem 28 lutego 2013 r. z przyczyn osobistych. Co ważne - radny Stachurski nie złożył rezygnacji z bycia członkiem Komisji Rewizyjnej.

reklama

Taki obrót spraw spowodował, że podczas XXIV sesji RM w Tuliszkowie tamtejsi samorządowcy musieli zdecydować, kto stanie na czele Komisji Rewizyjnej. Przewodniczący Rady Miejskiej zasugerował, by Zbigniewa Stachurskiego zastąpił inny członek wspomnianej Komisji. Takie proponowanie samorządowcom pewnych rozwiązań nie spodobało się radnemu Janczewskiemu: – Patrząc na skład Komisji Rewizyjnej wszyscy wiemy, że ruch jest tylko jeden, w stosunku do pana Bartka Łodożyńskiego. Ja zaakceptuję każdy wybór, natomiast wskazanie, żeby wybierać tylko z członków Komisji Rewizyjnej jest w pewnym sensie ubezwłasnowolnieniem pozostałych członków Rady.

Wizja zmian personalnych na szerszą skalę nieco zaskoczyła przewodniczącego Rady Gminy. – To jest przecież tylko propozycja. Ja zaproponowałem takie rozwiązanie, ale czekam za innymi propozycjami.(...) Wnioskuję panie Andrzeju, że należałoby wszystkie komisje zmienić? Całkowicie wszystkie komisje zmienić, ze względu na złożenie jednej rezygnacji?  – mówił Tomasz Maćkowski. – Być może. Nie mówię, że zmienić, tylko przeorganizować  – odparł Andrzej Janczewski.

Nowym przewodniczącym Komisji Rewizyjnej został  Bartosz Łodożyński. Wprawdzie Andrzej Janczewski zaproponował kandydaturę Stefana Markiewicza, ale ten nie zdecydował się na jej przyjęcie.

reklama

AW

Podobne artykuły

To musisz wiedzieć, Roland International Polska...

To musisz wiedzieć, Roland International Polska Sp....

23 czerw.
Masz długi za lokal komunalny? Możesz go...

Masz długi za lokal komunalny? Możesz go spłacić pracą

8 czerw.
W tych branżach próżno szukać pracy. Gdzie...

W tych branżach próżno szukać pracy. Gdzie...

16-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama