poniedziałek 28 września 2020

Libuszy, Wacławy, Wacława

reklama

Idą na sądowy bój z kopalnią

Idą na sądowy bój z kopalnią
 

KWB "Adamów" dla wielu osób jest (lub była) jak matka-żywicielka, jednak nie wszyscy uradowani są z tego, jak jej działania wpłynęły na lokalne środowisko. Kopalni na sali sądowej przeciwstawiają się np. rolnicy z terenu gminy Władysławów.

Walczyć z KWB „Adamów” zdecydowało się kilku mieszkańców Tarnowskiego Młyna. Jak mówi jeden z rolników, jest to sprzeciw wobec kreowania wizji kopalni głównie jako spółki zatrudniającej wielu ludzi, pompującej w region pieniądze, z pominięciem wspominania o wpływie jej funkcjonowania na środowisko naturalne. Poirytowani takim stanem rzeczy mówią o zjawisku osuszenia gruntów, co w jasny sposób przekładać się ma żyzność gleb. Osoby te starają się aktualnie dochodzić swych praw przed sądami w Turku i Koninie. Owa potyczka z KWB „Adamów” odbywa się nie na zasadzie pozwu zbiorowego, ale indywidualnych postępowań. Na ich efekty przyjdzie na pewno długo poczekać, gdyż wiążą się one nie tylko z godzinami spędzonymi w salach sądowych, ale i z koniecznością sporządzenia ekspertyz, przeprowadzenia badań hydrologicznych itd.

reklama

Jak poinformowano naszą redakcję, w tym momencie 5 rolników z Tarnowskiego Młyna zdeterminowanych jest walczyć z kopalnią o odszkodowania, a w „kolejce” do podjęcia takiego działania ustawiają się niektórzy mieszkańcy Skarbek.

AW

Podobne artykuły

KWB Adamów przechodzi do historii. ZE PAK...

KWB Adamów przechodzi do historii. ZE PAK zdecydował...

4 sierp.
List otwarty do posła na Sejm RP, Ryszarda...

List otwarty do posła na Sejm RP, Ryszarda...

25 maj.
Przykona: Zdaniem Bryla hałas o Ościsłowo nie...

Przykona: Zdaniem Bryla hałas o Ościsłowo nie pomoże...

12-04-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama