czwartek 29 lipca 2021

Marty, Konstantego, Olafa

15°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

Eko-sukcesy uczniów ZSR CKP

Eko-sukcesy uczniów ZSR CKP
 

W miniony wtorek w murach Zespołu Szkół Rolniczych odbyło się wyjątkowe spotkanie z udziałem grupy zdolnych uczniów tejże placówki. Wydarzenie było okazją do podziękowania tym osobom, które dzięki swej wiedzy i zaangażowaniu triumfowały w rozmaitych konkursach, rozsławiając imię szkoły i zdobywając cenne nagrody rzeczowe.

W ubiegłym roku Zespół Szkół Rolniczych rozpoczął – za zgodą Rady Powiatu – udział w projekcie „Odnawialne Źródła Energii - pilotażowy projekt przygotowujący wielkopolskie szkoły zawodowe do poszerzenia oferty edukacyjnej o technologie OZE”. ZSR CKP reprezentowali uczniowie I i II klasy Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej. Wysiłek młodzieży – Macieja Jońskiego, Łukasza Klimka, Igora Rymkiewicza, Anny Grzelak, Nikoli Ogrodowczyk – przyniósł namacalne profity. Podturkowska szkoła znalazła się w piątce najlepszych (pośród 30 placówek oświatowych) dzięki stworzeniu modelu domku pasywnego "Zbudujemy babci domek mały", za co otrzymała pomoce naukowe warte ok. 35 tysięcy złotych.

reklama

To nie koniec sukcesów młodych ludzi, uczęszczających do Kaczek Średnich. W tym roku po raz pierwszy odbył się wojewódzki finał Olimpiady Wiedzy o Odnawialnych Źródłach Energii. Uczniowie ZSR CKP zajęli w tych zmaganiach dwa czołowe miejsca - triumfował Patryk Wypiór, a tuż za nim uplasował się Igor Rymkiewicz. Ponadto w finale krajowym Olimpiady, który odbył się w Poznaniu, uczeń ZSR – Łukasz Klimek zdobył dobre 10 miejsce.

Zdolna młodzież brała także ostatnimi czasy udział w konkursie „Ekologia w gospodarstwie od A do Z". W jego ramach nastolatkowie musieli opracować projekt gospodarstwa i domu mieszkalnego, który spełnia takie ekologiczne wymogi, jak niska emisja CO2, zasilanie energią odnawialną, wykorzystanie biopaliw itp. W tym przypadku ZSR może pochwalić się szóstką laureatów, a są to: Magdalena Perlińska (I miejsce), Nikola Kosecka, Dawid Winnicki, Rafał Matuszak i Łukasz Łukasik (II miejsca), Kamil Kuczyński (III miejsce). Dzięki takiej postawie młodych ludzi, szkoła zajęła w tymże konkursie I lokatę w klasyfikacji ogólnej placówek.

Jednym z uczestników wtorkowego spotkania był również przedstawiciel – zajmującej się montażem nowoczesnych systemów solarnych, grzewczych i fotowoltaicznych – firmy TriSolar, który zadeklarował współpracę z ZSR CKP.

reklama

AW
Fot. AW / ZSR CKP

Podobne artykuły

Nagródy dla pracowników korpusu służby cywilnej

Nagródy dla pracowników korpusu służby cywilnej

20-11-2019
Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej z nagrodami...

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej z nagrodami dla...

21-10-2019
Weź udział w konkursie i wygraj czujkę tlenku...

Weź udział w konkursie i wygraj czujkę tlenku węgla!

06-10-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama