czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

6°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Co nas czeka po epoce węgla?

Co nas czeka po epoce węgla?
 

To już pewne. Do 2030 r. przestaną działać odkrywki węgla brunatnego w Wielkopolsce Wschodniej, a dekadę później subregion planuje osiągnąć neutralność klimatyczną. To ambitne zadanie zrealizowane zostanie przy wsparciu unijnym. Fundusz Sprawiedliwej Transformacji, a także ponad 18 mln euro na realizację pilotażowego projektu LIFE AFTER COAL PL, pozwolą przybliżyć do osiągnięcia tych celów. O działaniach, które należy podjąć, aby przeciwdziałać zmianom klimatycznym i roli, jaką w tym procesie mają do odegrania samorządy rozmawiamy z prof. dr hab. Pawłem Churskim, dziekanem Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W numerze prezentujemy nominowanych w naszym plebiscycie „Łączy nas WIELkopolskiE” na najlepsze projekty zrealizowane z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. W czterech kategoriach wybraliśmy 19 projektów, z których to Wy wybierzecie najlepsze. Głosowanie rozpocznie się 3 października i potrwa do 23 października. Zapraszamy również do udziału sportowej rywalizacji w akcji „zaBIEGaj o FUNdusze”. Już 18 września teren nad Jeziorem zamieni się w biegową arenę, nie zabraknie również solidnej porcji wiedzy o Funduszach Europejskich.

reklama

W nowym wydaniu e-magazynu „Nasz Region” odwiedzamy Kępno, by zobaczyć, jak Fundusze Europejskie na przestrzeni ostatnich osiemnastu lat zmieniły miejscowość, uważaną za nieformalną stolicę zagłębia meblowego w Polsce. Piszemy również o dziewiętnastowiecznym pałacu w Wierzbinku, który przy unijnym wsparciu odzyskał dawny blask. Zachęcamy też do odwiedzin Eksperymentalnego Ogrodu Dziedzictwa, który powstał w sąsiedztwie Bramy Poznania.

Chcesz wiedzieć, jak zmienia się Wielkopolska z Funduszami Europejskimi? Czytaj e-magazyn „Nasz Region”(link całej gazety) i bądź na bieżąco.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Obwodnica Wronek w całej okazałości

Obwodnica Wronek w całej okazałości

18 czerw.
Szpital za ponad 450 milionów już działa!

Szpital za ponad 450 milionów już działa!

2 czerw.
O młodych w Unii i milionach na zdrowie

O młodych w Unii i milionach na zdrowie

30 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama