sobota 13 lipca 2024

Danieli, Irwina, Małgorzaty

reklama

Na czym polega i ile kosztuje kurs instruktora fitness?

Na czym polega i ile kosztuje kurs instruktora fitness?
 

Sport jest twoją pasją? Spędzasz wiele czasu na siłowni lub w klubie sportowym? Kochasz zarażać innych dobrą energią i entuzjazmem do aktywności fizycznej? Jeśli tak, możesz połączyć przyjemne z pożytecznym i uczynić ze swojego hobby sposób na życie. Kluczem staje się kurs instruktora fitness, dzięki któremu zyskasz możliwość pracy w sporcie i zarabiania na tym, co naprawdę lubisz robić. Wyjaśniamy, jak wygląda taki kurs i czego można się po nim spodziewać.

  • Zawód instruktora fitness

    reklama
  • Instruktor fitness - jakie wymagania musisz spełniać?

  • Jak wygląda kurs instruktora fitness?

Gdzie znaleźć odpowiedni kurs na instruktora fitness? Najlepiej znaleźć akademię szkoleń, która specjalizuje się w tego typu zajęciach, prowadząc wspomniane kursy instruktora czy kurs trenera personalnego. Szczegóły na temat niektórych zajęć tego typu znajdziesz na ast.edu.pl/produkt/kurs-instruktor-fitness/.

Zawód instruktora fitness

Praca instruktora fitness polega głównie na prowadzeniu różnorodnych zajęć sportowych. W zależności od typu zajęć, instruktor musi przygotować odpowiednią choreografię lub zestaw ćwiczeń oraz przeprowadzić rozgrzewkę.

reklama

Branża fitness rozwija się intensywnie, zwłaszcza w ostatnich latach, co skutkuje pojawieniem się coraz większej liczby różnych rodzajów zajęć. Do wyboru mamy m.in.: aerobik, zumbę, zdrowe plecy, stretching, trening ze sztangami czy spinning. W zależności od ukończonych kursów sportowych i posiadanych certyfikatów, instruktor fitness może prowadzić różne typy zajęć lub specjalizować się w wybranej dziedzinie.

Instruktor fitness - jakie wymagania musisz spełniać?

Od pewnego czasu zdobycie zawodu instruktora fitness jest zdecydowanie łatwiejsze, co oznacza, że w kursie instruktora fitness mogą wziąć udział różne osoby. Podstawowe kryteria to:

  • pełnoletniość,

  • średnie wykształcenie.

  • brak karalności za przestępstwa umyślne związane ze współzawodnictwem.

  • wiedza o zajęciach fitness i pracy instruktora, chociaż ten aspekt nie jest weryfikowany.

Teoretycznie posiadanie specjalistycznych kursów nie jest obligatoryjne, jednak starając się o pracę instruktora fitness w Warszawie czy innym mieście z większą konkurencją, warto pochwalić się odpowiednimi kwalifikacjami.

Jak wygląda kurs instruktora fitness?

Niezależnie od tego, czy chcesz zdobyć tytuł instruktora sportu, czy chcesz pracować jako trener personalny, czy też realizować się w innym tego typu zawodzie, warto wybierać kursy, które dają realne kompetencje. Odpowiednie zajęcia dostarczają aktualną wiedzę ze świata fitnessu.

Ile kosztuje kurs instruktora fitness? Cena to około 2000 złotych. Ile trwa kurs instruktora fitness? Wszystko zależy od formy edukacji. Warto, by główną część kursu stanowiły zajęcia praktyczne. Przećwiczenie wiedzy w praktyce i wprawa w różnych rodzajach treningów da efekt później i pozwoli zaskoczyć uczestników zajęć kreatywnością i profesjonalizmem.

Akademia Szkolenia Trenerów Sportu, Turystyki i Rekreacji 

Adres firmy:
Pigwowa 6/29, 52-210 Wrocław

Telefony:
+48 882 899 300 (sekretariat-zapisy)
+48 883 135 506 (sekretariat-zapisy)

Strona www:
https://ast.edu.pl/

źródło: materiał prasowy nadesłany / sponsorowany

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Podobne artykuły
Jaka rakieta tenisowa dla młodego zawodnika?

Jaka rakieta tenisowa dla młodego zawodnika?

2 lip.
Pogoń za pandą i sportowe emocje, czyli...

Pogoń za pandą i sportowe emocje, czyli ,,Aktywna Szkoła” we...

20 czerw.
Dlaczego warto trenować pole dance?

Dlaczego warto trenować pole dance?

30 kw.
TOP 3 spodni trekkingowych dla kobiet

TOP 3 spodni trekkingowych dla kobiet

29-09-2022
Nowa plenerowa siłownia w Turku

Nowa plenerowa siłownia w Turku

05-10-2021
Turek: 1629 osób biło rekord Polski w aerobiku!

Turek: 1629 osób biło rekord Polski w aerobiku!

29-09-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama