wtorek 29 września 2020

Michaliny, Michała, Rafała

reklama

Turkowianie obchodzili Międzynarodowy Dzień Jogi

Turkowianie obchodzili Międzynarodowy Dzień Jogi - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Deszczowa pogoda nie pozwoliła dziś turkowskim joginom na ćwiczenia „pod chmurką”. Pierwszy międzynarodowy dzień jogi, który obchodzono również w Turku, odbył się w murach klubu Fitness Planet.

Dokładnie o tej samej porze, zarówno w Turku, jak i na całym świecie odbyła się równoległa praktyka jogi. Wszystko to za sprawą decyzji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, które ustanowiło 21 czerwca Międzynarodowym Dniem Jogi, uznając, że uprawianie tej starożytnej dyscypliny może korzystnie wpłynąć na zdrowie ludzi na całym świecie.

reklama

Joga cieszy się światowym uznaniem tych, którzy chcą żyć bez stresu i decydują się na całościowe podejście do zdrowia oraz daje praktykującym ją osobom poczucie jedności ze sobą, światem i naturą. Moda na nią zapanowała od 2007 i 2008 roku, kiedy w Sopocie, Wrocławiu, Łodzi, Warszawie, Toruniu i w Krakowie mieszkańcy miast zaczęli ćwiczyć wspólnie w parkach. Tym razem w Turku zajęcia, ze względu na niekorzystną pogodę, odbyły się w pomieszczeniu.

Podobne artykuły

Marsz

Marsz "Ruszamy Turek!", czyli wolna, ale aktywna...

23-04-2018
Mandala na Dzień Kobiet - ostatnie wolne miejsca

Mandala na Dzień Kobiet - ostatnie wolne miejsca

08-03-2018
Ratownicy wodni z Turku na ćwiczeniach w Kruszwicy

Ratownicy wodni z Turku na ćwiczeniach w Kruszwicy

14-02-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama