czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Malanów: FC Kawęczyn, WKS Potworów, Cez-Rol Turek - oto triumfatorzy Halowej Ligi Piłki Nożnej

Malanów: FC Kawęczyn, WKS Potworów, Cez-Rol Turek - oto triumfatorzy Halowej Ligi Piłki Nożnej
 

"Piłka nożna to sport, w którym 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak wygrywają Niemcy" – stwierdził kiedyś żartobliwie Gary Lineker. Jeśli chodzi o rozgrywki w Malanowie, to w nich także regularnie triumfuje pewna drużyna faworytów. Mowa oczywiście o FC Kawęczyn – zespole, który wręcz kolekcjonuje puchary i medale zdobywane w Malanowie. 9 lutego FC Kawęczyn znów cieszył się ze zwycięstwa w kolejnej edycji Halowej Ligi Piłki Nożnej w Malanowie, organizowanej przez tamtejszy Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zawodnicy z gminy Kawęczyn w ciągu kilku tygodni pojedynków nie ponieśli ani jednej porażki. Na II miejscu rozgrywki zakończył WKS Potworów, a na III Cez-Rol Turek.

W czwartek rozegrane zostały dwa ostatnie mecze. To, kto zdobyć miał I miejsce, było już przesądzone. FC Kawęczyn w 7 meczach zebrał komplet 21 punktów i nikt nie miał szans zepchnąć go ze szczytu. Wspominane dwa mecze mogły jednak namieszać w końcowym układzie tabeli, więc emocji nie brakowało.

reklama

W pierwszym spotkaniu Korona Dziadowice pewnie pokonała juniorów KS GROM Malanów 7:1. Zdobycie 3 punktów sprawiło, że Korona wskoczyła z miejsca VIII na miejsce VI i tam zakończyła rozgrywki. W następnym meczu wspomniany FC Kawęczyn zmierzył się z Cez-Rol Turek. Druga ze wspomnianych drużyn miała o co walczyć z triumfatorem, gdyż była bardzo blisko podium. Pierwsza połowa meczu przyniosła niespodziankę, bo to Cez-Rol strzelił 2 gole. W drugiej połowie sytuacja się odwróciła, gdyż FC Kawęczyn zdobył 2 bramki. Koniec końców mecz zakończył się wynikiem 2:2. Dzięki remisowi Cez-Rol wskoczył na III miejsce w tabeli i zepchnął z podium drużynę FC Najsłabsi.

Królem strzelców HLPN został Mateusz Morusiński z WKS Potworów, a Macieja Janika z FC Kawęczyn uznano za najlepszego bramkarza rozgrywek. Puchary, medale i nagrody zawodnikom wręczyli wójt gminy Malanów - Sławomir Prentczyński, dyrektor OSiR w Malanowie - Łukasz Jasiak oraz przedstawiciel OZPN w Koninie - Artur Zajdel.

AW

Podobne artykuły

Malanów: Zakończenie Halowej Ligi już dziś....

Malanów: Zakończenie Halowej Ligi już dziś. Mecz FC...

09-02-2017
Malanów: Rusza Halowa Liga Piłki Nożnej....

Malanów: Rusza Halowa Liga Piłki Nożnej. Kibicuj...

17-01-2017
FC Kawęczyn z pucharem, FC Najsłabsi znów byli...

FC Kawęczyn z pucharem, FC Najsłabsi znów byli słabsi

10-02-2014

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama