poniedziałek 03 października 2022

Bogumiła, Gerarda, Józefy

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Zawodniczki LFA zakończyły sezon.

Zawodniczki LFA zakończyły sezon. - facebook.com
facebook.com 

16 czerwca dziewczyny z Ladies Football Academy zakończyły sezon i wygrały całą ligę. Na wyjeździe rozegrały ostatni, czyli 6 mecz sezonu, który zakończył się zwycięstwem 5-0 po bardzo dobrej grze i kilku ładnych bramkach. Jak podkreśla trener żeńskiej drużyny z Turku – Konrad Grzelak, nie można być niezadowolonym z wyników tabel i statystyk.

Oprócz znakomitych wyników, dziewczęta zrobiły duży postęp przez ostatnie pół roku. A przede wszystkim te zawodniczki, które nigdy wcześniej nie uczestniczyły w rozgrywkach ligowych. Bardzo szybko zaadaptowały się do poziomu kluczowych zawodniczek. Dzięki temu stworzyły bardzo silną drużynę.

reklama

W nowym sezonie planujemy wystartować w rozgrywkach III ligi Kobiet. W najbliższym czasie będziemy kompletować kadrę, gdyż przyszłość kilku zawodniczek stoi pod znakiem zapytania. Dobre występy zaowocowały zainteresowaniem innych klubów, a także powołaniem do kadry wielkopolski. Mieliśmy też w swoich szeregach dwie najwybitniejsze zawodniczki ligi: Dominikę Kubkę, która była najlepszą strzelczynią rozgrywek oraz Julię Olek – kapitana drużyny, a zarazem najlepszą zawodniczką całej ligi.

''W trakcie sezonu, do zespołu dołączyło kilka zawodniczek, które świetnie zaprezentowały swoje umiejętności na tle drużyny, zdobywając debiutanckie bramki. Patrzę wiec optymistycznie w przyszłość i liczę, że dzięki zaangażowaniu dziewczyn jesteśmy w stanie stworzyć jeszcze silniejszą drużynę, niż dotychczas i z powodzeniem rywalizować na boiskach III ligi, a może nawet wyżej, bo to naprawdę młody i zdolny zespół”– powiedział K. Grzelak.

Rozmawiała Z. Sczepocka

Podobne artykuły

Co spakować na swój pierwszy triathlon -...

Co spakować na swój pierwszy triathlon - wszystko,...

30 sierp.
Jakub Kalinowski z Chylina sportowcem roku 2021...

Jakub Kalinowski z Chylina sportowcem roku 2021...

8 sierp.
Lekkoatletyczne czwartki we Władysławowie. Dwa...

Lekkoatletyczne czwartki we Władysławowie. Dwa...

21 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama