sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Najmłodsi karatecy trenowali nad Jeziorem Powidzkim pod okiem najlepszych

Najmłodsi karatecy trenowali nad Jeziorem Powidzkim pod okiem najlepszych
 

Na początku miesiąca lipca odbył się drugi turnus obozu sportowego karate kyokushin. Grupa najmłodszych karateków z miasta i gminy  Turek, gminy Tuliszków i Kawęczyn trenowała nad Jeziorem Powidzkim pod okiem najlepszych trenerów z Okręgowego Związku Karate w Poznaniu i Polskiego Związku Karate.

Poza treningami  w sali  nie zabrakło ekstremalnych treningów w jeziorze i  na siłowni, były dyskoteki i tradycyjne ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek oraz występami kabaretowymi, które przygotowały grupy treningowe. Pod koniec obozu sportowego odbył się  chrzest na samuraja, który zaliczyło 60 młodych zawodników i jeden trener.

reklama

Najwięcej radości dostarczały kąpiele w jeziorze, konkurs przeciągania liny na plaży i rywalizacja sportowa w różnych dyscyplinach sportowo-sprawnościowych. Stacjonująca Armia USA w Powidzu przygotowała dla najmłodszych pokaz wozów bojowych i wyposażenia osobistego żołnierzy prezentując pistolety, karabiny, kamizelki kuloodporne, hełmy itd.

W ostatni dzień obozu odbył się egzamin OZK, który zaliczyli pozytywnie wszyscy zdający karatecy, najwyższy pas - 5.2 kyu wywalczyła Nikola Stankiewicz z Turku.  W zatoce żarłoka tradycyjnie uczestnicy mogli spróbować  różnych potraw z całego świata i przy okazji skorzystać z różnych atrakcji  wesołego miasteczka.

Wyjazd wsparł Burmistrz Miasta Turku, Burmistrz Tuliszkowa i Wójt Kawęczyna oraz radny miasta Turek, Paweł Kwiatkowski. Podziękowania dla opiekunów i wychowawców w osobach Daniela Pakuły, Macieja Kowalczyka, Bożeny Jasiakiewicz, Artura Mikołajczaka , Marcina Antczaka, Dariusza Jasiakiewicza.  

Należy podkreślić, że zawodnicy trenowali z kadrą OZK Poznań w ramach przygotowań do Międzynarodowych startów w formule full Contact i kyokushin karate w Bydgoszczy, Opolu, Skarżysku- Kamienna, Warszawie oraz Kole.

reklama

Podziękowania również należą się Wójtowi Gminy Powidz, Jakubowi Gwit za wspaniałe przyjęcie w Powidzu. Przed karatekami kolejny obóz sportowy tym razem w międzynarodowej obsadzie z japońskimi instruktorami na AWF w Katowicach i na jesień po raz szósty w Japonii w kilkuosobowym  składzie. Sportowcy zapraszają do nowych sekcji w Turku, Tuliszkowie, Grzymiszewie, Kawęczynie, Dobrej i Kowalach Pańskich.

Materiał nadesłany

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

Podobne artykuły

Trenuj za darmo! Bezpłatne zajęcia dla dzieci w...

Trenuj za darmo! Bezpłatne zajęcia dla dzieci w...

3 sierp.
KIDS PLAY - moc atrakcji w Ferio Konin!

KIDS PLAY - moc atrakcji w Ferio Konin!

14-09-2021
Tuliszków w krainie czarów, czyli niedzielny...

Tuliszków w krainie czarów, czyli niedzielny pokaz...

19-07-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama