piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

MDP Głuchów i MDP Żdżary Mistrzami Wielkopolski!

MDP Głuchów i MDP Żdżary Mistrzami Wielkopolski! - fot. MDP Żdżary na FB
fot. MDP Żdżary na FB 

W sobotę 21 sierpnia br. Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z całej Wielkopolski rywalizowały w Pleszewie w ramach zawodów na szczeblu wojewódzkim. Nasz powiat reprezentowało aż 5 drużyn dziewcząt i chłopców. Młodzież z powiatu tureckiego zajęła pierwsze miejsca w obu kategoriach!

XI Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarniczych drużyn młodzieżowych odbyły się w tym roku w Pleszewie na tamtejszym Stadionie Miejskim. W zawodach wystartowało 9 drużyn dziewczęcych oraz 8 drużyn męskich. W obu kategoriach zwyciężyły drużyny z powiatu tureckiego. W rywalizacji dziewcząt pierwsze miejsce zajęły MDP Żdżary. To kolejne mistrzostwo na szczeblu wojewódzkim dla niepokonanych od 2011 roku dziewcząt ze Żdżar. Na pozostałych miejscach podium znalazły się MDP Lądek oraz MDP Goździn. O sukcesie mogą mówić także dziewczęta z MDP Chylin, które uzyskały dobre 5 miejsce w zawodach.

reklama

To nie koniec sobotnich sukcesów. Prawdziwego pogromu w klasyfikacji końcowej drużyn męskich dokonali chłopcy z powiatu tureckiego. Pierwsze miejsce dla MDP Głuchów, drugie dla MDP Tokary i trzecie dla MDP Będziechów!

Już za tydzień w Koninie ostatni sprawdzian dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Właśnie w Koninie w sobotę 27 sierpnia 2021 r. odbędą się Zawody Sportowo-Pożarnicze wg. regulaminu CTIF będące eliminacjami ogólnopolskimi do Olimpiady Strażackiej CTIF planowanej w lipcu 2022 roku w Słowenii. Wielkopolskę i powiat turecki reprezentować będą oczywiście Mistrzowskie MDP Żdżary i MDP Głuchów a także chłopcy z MDP Tokary. Powodzenia!

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

fot. MDP Chylin na FB2
fot. MDP Chylin na FB3
Drużyna MDP Chylin / fot. MDP Chylin na FB4

Podobne artykuły

Tylko u nas! Młodzież gminy Kawęczyn walczyła...

Tylko u nas! Młodzież gminy Kawęczyn walczyła na...

28 sierp.
Wideo: Panie z OSP Głuchów Mistrzyniami Polski!...

Wideo: Panie z OSP Głuchów Mistrzyniami Polski!...

28-08-2021
Młodzież z powiatu rywalizowała w VII...

Młodzież z powiatu rywalizowała w VII Powiatowych...

08-06-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama