niedziela 25 września 2022

Aureli, Kamila, Kleofasa

18°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Wybrali zarząd w GKS Kasztelania Brudzew

Wybrali zarząd w GKS Kasztelania Brudzew - Źródło: sxc.hu / Andreas Schmidt
Źródło: sxc.hu / Andreas Schmidt 

- Najważniejszym celem działalności klubu Kasztelania Brudzew jest wychowanie i szkolenie młodzieży. Aktywne spędzanie wolnego czasu odgrywa istotną rolę zdrowotną, społeczną oraz indywidualną. Poprzez uprawianie sportów drużynowych kształtuje się pozytywna komunikacja, oraz takie postawy jak: koleżeństwo, współzawodnictwo czy zespołowe dążenie do celu. Poprzez treningi poświęcamy się dla swoich pasji, marzeń, pragnień sukcesu - mówił Ireneusz Walkowski, prezes Kasztelani podczas zebrania sprawozdawczo-wyborczego członków, które odbyło się w sobotę, 11 lutego w Brudzewie. W spotkaniu wzięli udział członkowie klubu oraz członkowie lokalnych władz: wójt Cezary Krasowski oraz wicestarosta Władysław Karski oraz zaproszeni goście.

W sprawozdaniu z działalności zarządu za upływającą kadencję w latach 2008-2011 Ireneusz Walkowski, wspomniał o licznych sukcesach klubu w ostatnich latach, m.in. o awansie seniorów do IV ligi, utworzeniu sekcji piłki nożnej kobiet oraz II drużyny seniorów itp.

reklama

- Obecnie w naszym klubie mamy 5 sekcji piłkarskich, z dwoma sekcjami sportów walki: judo i karate. Poza tym organizowane są liczne imprezy sportowo - rekreacyjne, turniej tenisa stołowego, biegi kasztelańskie, turniej niepodległościowy do małej bramki. Odbywa się także gminna liga piłki nożnej, a od roku 2012 na wniosek mieszkańców naszej gminy klub zobowiązuje się zorganizować zawody konne w powożeniu i skokach przez przeszkody – wymieniał Walkowski. - W roku 2009 wraz z otwarciem boiska wielofunkcyjnego „Orlik” otworzyliśmy drużynę Orlik „Żak”, jak również ze względu na duże zainteresowanie kobiet grą w piłkę nożną utworzona została nowa sekcja dla kobiet.

W podsumowaniu nie zabrakło również podziękowań, skierowanych do władz samorządowych oraz sponsorów i instytucji wspierających działalność klubu. Wśród wymienionych znaleźli się, m.in.: KWB „Adamów”, kopalnia Krusz Geo, Piotr Kwieciński, Jacek Ciemniewski, firma „Lust” z Kalisza, Dariusz Kąkol i szczególnie zaprzyjaźniona firma Jan-Pol Jana Pawlickiego, jak również Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych Związku Młodzieży Wiejskiej w Turku. Następnie trenerzy poszczególnych sekcji złożyli sprawozdanie z wyników sportowych, a skarbnik klubu przedstawił sprawozdanie finansowe za ubiegły rok. Ustępujący zarząd jednogłośnie otrzymał absolutorium.

Kolejnym punktem zebrania były się wybory nowego składu zarządu klubu. Ponownie i jednogłośnie prezesem klubu został Ireneusz Walkowski, a członkami: Andrzej Ciemniewski, Józef Szurgot, Andrzej Kaszyński, Marcin Szymański, Arkadiusz Krawczyk. W komisji rewizyjnej zasiedli: Piotr Kwieciński, Piotr Karwacki i Mirosława Wdzięczna. W podsumowaniu spotkania przyszedł czas na gratulacje oraz omówienie planów na działalność sportową w kolejnym sezonie.

Podobne artykuły

Turek wykluczony komunikacyjnie? Burmistrz...

Turek wykluczony komunikacyjnie? Burmistrz Antosik...

5 st.
Rozstrzygnięto przetarg na wykonanie wstępnej...

Rozstrzygnięto przetarg na wykonanie wstępnej...

26-07-2021
Młodziczki GKS Kasztelani Brudzew Mistrzyniami...

Młodziczki GKS Kasztelani Brudzew Mistrzyniami...

07-06-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama