piątek 19 kwietnia 2024

Alfa, Leonii, Tytusa

Srebro dla „Kopernika”

Młodzi adepci kolarstwa przełajowego z Gimnazjum nr 2 Turek uczestniczyli w drużynowych mistrzostwach Wielkopolski w kolarstwie przełajowym Szkół Gimnazjalnych. Zawody zostały rozegrane w miejscowości Szwacin koło Kalisza w dniu 20 marca 2012 roku.

W rywalizacji gimnazjów wystartowały tylko i aż 4 zespoły. W skład drużyny wchodziło 5 zawodników, którzy startowali w pięciu indywidualnych wyścigach. Zawodnicy za zajęcie poszczególnych lokat w wyścigach zdobywali punkty według następującego klucza: I – 4 pkt., II – 3 pkt., III – 2 pkt., IV – 1 pkt.

Drużyna Gimnazjum nr 2 Turek wystąpiła w składzie: Dawid Czubak, Tobiasz Tończyk, Piotr Czerwiński, Michał Nowak, Damian Gadomski. W pierwszym wyścigu wygrał Dawid Czubak z Gim. nr 2 Turek, który finiszował z dużą przewagą nad pozostałymi rywalami. W kolejnych czterech wyścigach zawodnicy: Tończyk, Czerwiński, Nowak, Gadomski z Gimnazjum nr 2 Turek im. Mikołaja Kopernika zajmowali drugie lokaty, po zaciętej walce na trasie. Cztery drugie miejsca i jedno pierwsze miejsce dało turkowskiemu gimnazjum nr 2 w końcowej klasyfikacji drugą lokatę w Mistrzostwach Wielkopolski.