czwartek 06 sierpnia 2020

Jakuba, Sławy, Wincentego

reklama

Karate: XIII Mistrzostwa Wielkopolski

Karate: XIII Mistrzostwa Wielkopolski
 

W dniu 21 kwietnia 2012 roku odbyły się XIII Mistrzostwa Wielkopolski, których organizatorem był Kaliski Klub Kyokushin Kan Karate Do - kierowany przez sensei Tomasza Jeżyka. Na starcie stanęły wszystkie kluby z Wielkopolski oraz zaproszone kluby z województw Łódzkiego i Dolnośląskiego.

Sędzią głównym zawodów był sekretarz Polskiej Federacji Kyokushin Karate sensei Dariusz Jasiakiewicz 4 dan. Zawody stały na bardzo dobrym poziomie o czym świadczą minimalne różnice pomiędzy poszczególnymi zawodnikami, a wyrównane walki pozwalały sędzią z trudem wyłoni zwycięzców.

reklama

Na starcie stanęło ponad 160 karateków kyokushin z PFKK. Medale i puchary wręczał Burmistrz Stawiszyna Robert Jarzębski i sensei Tomasz Jeżyk. Mistrzostwa  rozegrano na dwóch matach co nie wątpliwie usprawniło przebieg zawodów. Licznie zgromadzona widownia miała zagwarantowane wspaniałe  widowisko sportowe  japońskiego karate.

Reprezentacja Turku kierowana przez szkoleniowców Dariusza Jasiakiewicza, Kamila Więcławka, Waldemara Opitz, Waldemara Mila, Joannę Grzybek okazała się bez konkurencyjna i stanęła na najwyższym stopniu podium. Dobrze też wypadły kluby  z Malanowa (trener  Zbigniew Nycek i Daniel Pakuła) oraz Władysławowa (trener Sebastian Szewczyk i Michał Drążkowski), których zawodnicy zajmowali miejsca od pierwszego do trzeciego.

Sponsorami mistrzostw byli Starostwo Powiatowe w Kaliszu, Urząd Miasta w Kaliszu, Urząd Miasta w Stawiszynie, Firma napojów Helena, Firma Jutrzenka w Opatówku, Fundacja Bread of Life. Serdeczne podziękowania dla wspierających ten wyjazd to jest dla  Urządu Miasta w Turku i Tuliszkowie, Urządu Gminy we Władysławowie i Malanowie, Starostwa Powiatowego w Turku, Firmie Oba Trans, Firmie Sportlinne. 

reklama

Wyniki znajdują się na stronie karate.turek.pl

Podobne artykuły

Galew: Są z gwarą za pan brat! Młodzi nie...

Galew: Są z gwarą za pan brat! Młodzi nie zapomnieli...

23-04-2016
Konkurs

Konkurs "Z gwarą za pan brat" już w sobotę

20-04-2016
Malanów: Wybory uzupełniające zakończone. Do...

Malanów: Wybory uzupełniające zakończone. Do Rady...

03-04-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama