środa 12 sierpnia 2020

Hilarii, Juliana, Lecha

reklama

Tur jednak nie spadnie

Tur jednak nie spadnie - Źródło: sxc.hu
Źródło: sxc.hu 

Choć MKS Tur Turek teoretycznie powinien znaleźć się w niższej klasie rozgrywkowej okazuje się, że piłkarze i lokalni kibice wcale nie muszą żegnać się z II ligą. Wszystko dzięki nieprzyznaniu licencji drużynie Czarnych Żagań.

Jak pamiętamy, MKS Tur Turek w sezonie 2011/2012 ostatecznie uplasował się na 15 pozycji (na 18 możliwych) w tabeli II ligi (gr. zachodnia). Ta lokata oznaczała, że zespół powinien trafić do III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Drużyna znalazła się na miejscu spadkowym, ale nie wszystko było jednak stracone. Jedną rzeczą jest wynik sportowy drużyn, a czymś zupełnie innym rezultat analizy wniosków złożonych przez kluby o nadanie licencji uprawniającej do udziału w rozgrywkach. Właśnie tego typu zawirowania okazały się zbawienne.

reklama

Jak podaje oficjalna strona turkowskiej drużyny - www.mksturturek.pl - Komisja Licencyjna odrzuciła odwołanie Czarnych Żagań. Prezes kubu Jerzy Woźniak jako przyczyny takiego obrotu spraw wskazuje braku monitoringu na stadionie oraz zaległości wobec Urzędu Skarbowego i ZUS-u, o czym informuje np. Gazeta Lubuska.

MKS Tur Turek po raz drugi z rzędu utrzymał się w II lidze za sprawą nieprzyznaniu licencji innym klubom.

Opracował:AW
Źródło: mksturturek.pl / gazetalubuska.pl

Podobne artykuły

Nie wiesz jak uzyskać bon turystyczny dla...

Nie wiesz jak uzyskać bon turystyczny dla swojego...

29 lip.
Co dalej z MGKS Tur 1921 Turek

Co dalej z MGKS Tur 1921 Turek

31-10-2019
Wideo: Prośba o pomoc w odzyskaniu pieniędzy

Wideo: Prośba o pomoc w odzyskaniu pieniędzy

12-10-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama