piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Tur jednak nie spadnie

Tur jednak nie spadnie - Źródło: sxc.hu
Źródło: sxc.hu 

Choć MKS Tur Turek teoretycznie powinien znaleźć się w niższej klasie rozgrywkowej okazuje się, że piłkarze i lokalni kibice wcale nie muszą żegnać się z II ligą. Wszystko dzięki nieprzyznaniu licencji drużynie Czarnych Żagań.

Jak pamiętamy, MKS Tur Turek w sezonie 2011/2012 ostatecznie uplasował się na 15 pozycji (na 18 możliwych) w tabeli II ligi (gr. zachodnia). Ta lokata oznaczała, że zespół powinien trafić do III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Drużyna znalazła się na miejscu spadkowym, ale nie wszystko było jednak stracone. Jedną rzeczą jest wynik sportowy drużyn, a czymś zupełnie innym rezultat analizy wniosków złożonych przez kluby o nadanie licencji uprawniającej do udziału w rozgrywkach. Właśnie tego typu zawirowania okazały się zbawienne.

reklama

Jak podaje oficjalna strona turkowskiej drużyny - www.mksturturek.pl - Komisja Licencyjna odrzuciła odwołanie Czarnych Żagań. Prezes kubu Jerzy Woźniak jako przyczyny takiego obrotu spraw wskazuje braku monitoringu na stadionie oraz zaległości wobec Urzędu Skarbowego i ZUS-u, o czym informuje np. Gazeta Lubuska.

MKS Tur Turek po raz drugi z rzędu utrzymał się w II lidze za sprawą nieprzyznaniu licencji innym klubom.

Opracował:AW
Źródło: mksturturek.pl / gazetalubuska.pl

Podobne artykuły

Dodatkowe kamery w Dobrej podniosą poziom...

Dodatkowe kamery w Dobrej podniosą poziom...

23-06-2021
Szczęśliwy finał poniedziałkowej kradzieży....

Szczęśliwy finał poniedziałkowej kradzieży. Puszka...

17-03-2021
Wideo: Zuchwała kradzież puszki z akcji...

Wideo: Zuchwała kradzież puszki z akcji...

16-03-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama