piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

17°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Triumf Poznaniaków w Bibiannie

Triumf Poznaniaków w Bibiannie - I miejsce - Poznań
I miejsce - Poznań 

To że na obiektach sportowych gminy Malanów odbywa się wiele interesujących wydarzeń wiadomo nie od dziś, ale jak widać zawody przyciągają także zawodników nie tylko z lokalnego „podwórka”, zyskując jeszcze na atrakcyjności. W sobotę w czasie VII Turnieju Siatkówki Plażowej rozgrywanym na boisku w Bibiannie równych sobie nie mieli utytułowani goście ze stolicy Wielkopolski – panowie Przybylak i Sadowski.

Obiekt sportowy usytuowany przy strażnicy OSP w Bibiannie w słoneczne dni cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców miejscowości i okolic, ale w dniu 28 lipca na boisku „zapachniało” grą na wyższym poziomie zaawansowania. Z możliwości wzięcia udziału w VII Turnieju Siatkówki Plażowej, na który zapraszały Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malanowie oraz Młodzieżowy Klub Siatkarski Malanów, skorzystało 8 par miłośników "plażówki". Zawody dwuosobowych drużyn w kategorii mężczyzn i chłopców powyżej 15 lat rozgrywane zostały w tzw. systemie brazylijskim, gdzie z rywalizacji odpada się po dwóch porażkach. Zgromadzeni na obiekcie sportowym widzowie uważnie śledzili zmagania, bo któż mógł wiedzieć, jaki styl gry zademonstruje chociażby Promil Smaszew, a jak bardzo na cennych medalach zależeć będzie teamowi I need Money?

reklama

Wyniki spotkań eliminacyjnych:
Bracia – Pinky i Mózg 4:21 
OSiR Malanów – Poznań 7:21 
Same Ciacha – Karki 12:21 
I need Money – Promil Smaszew 21:19 
Bracia – OSiR Malanów 21:7 
Same Ciacha – Promil Smaszew 5:21

Ćwierćfinały:
Pinky i Mózg – Poznań 15:21 
Karki – I need Money 21:10 
I need Money – Bracia 13:21 
Promil Smaszew – Pinky i Mózg 7:21 

Po kilku godzinach zmagań i litrach wylanego potu wiadomym już było, które 4 teamy zapracowały na spotkanie się w półfinałach i walkę o puchary. W pierwszej z potyczek drużyna z Poznania pokonała Braci 2:0 (15:6, 15:11), a Karki (wbrew nazwie) nie podołały drużynie Pinky i Mózg (12:15,7:15). Karkom (pod tą nazwą kryli się Karol Frącala i Karol Koralewski) nie powiodło się także w walce o trzecie miejsce, gdyż wówczas pokonali ich - 2:0 (17:15, 15:3) - Bracia czyli Błażej i Szymon Sypniewscy. Spotkanie finałowe pokazało, że goście ze stolicy Wielkopolski nie zawitali do gminy Malanów na darmo, ponieważ mecz Poznań – Pinky i Mózg zakończył się rezultatem 2:0 (15:7,15:12). Tym samym Łukasz Przybylak i Michał Sadowski przebrnęli przez turniej w  Bibiannie nie ponosząc ani jednej porażki, a Mateusz Filipowicz i Bartosz Tomczyk zadowolić musieli się drugim miejscem na "pudle".

Pamiątkowe puchary, medale i dyplomy zawodnikom wręczyli wójt gminy Malanów - Gerard Krzeszewski, radny Jan Langa i dyrektor OSiRu w Malanowie - Jacek Erkiert. Już w dniu 15 sierpnia na fanów siatkówki plażowej czekają kolejne emocje, a to za sprawą turnieju na boisku w miejscowości Poroże.

reklama

AW

Fot. A. Wszędybył2
Fot. A. Wszędybył3
Fot. A. Wszędybył4
Fot. A. Wszędybył5
Fot. A. Wszędybył6
Fot. A. Wszędybył7
Fot. A. Wszędybył8
Fot. A. Wszędybył9
Fot. A. Wszędybył10
11
12
III miejsce - Bracia13
II miejsce - Pinky i Mózg14
I miejsce - Poznań15
Fot. A. Wszędybył16

Podobne artykuły

Gm. Malanów: Przebudowa drogi w Porożu, jeszcze...

Gm. Malanów: Przebudowa drogi w Porożu, jeszcze w...

09-12-2020
Uśmiech i endorfiny czyli VIII Półmaraton...

Uśmiech i endorfiny czyli VIII Półmaraton Towarzyski...

10-02-2020
Uśmiech i endorfiny na mrozie czyli VII edycja...

Uśmiech i endorfiny na mrozie czyli VII edycja...

31-01-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama