sobota 11 lipca 2020

Benedykta, Kariny, Olgi

reklama

Triumf Bibianny w turnieju beach soccera

Triumf Bibianny w turnieju beach soccera
 

Podczas gdy niektórzy popadają w melancholię zaglądając do kalendarza, zawodnicy teamu Retro Bibianna wykorzystali ostatni weekend wakacji najlepiej, jak to tylko było możliwe. Drużyna w dniu 26 sierpnia w Słodkowie sięgnęła po puchar I Powiatowego Turnieju Beach Soccera, a królem strzelców (nieco paradoksalnie) został Cezary Płachciński, zazwyczaj stojący między słupkami  bramki zespołu.

Sportowe zmagania odbyły się na powstałym w Słodkowie boisku osiedlowym, przeznaczonym do gry w piłkę nożną plażową. Trud organizacji I Turnieju Beach Soccera drużyn powiatu tureckiego wzięło na swoje barki tamtejsze stowarzyszenie „Edukacja, Kultura, Sport”. Plany Organizatorom pokrzyżowała kiepska pogoda – chłodna i deszczowa aura sprawiła, że część zaproszonych do rywalizacji drużyn zrezygnowała z udziału w imprezie. Na szczęście kilka zespołów pokazało charakter i – udowadniając, że prawdziwi sportowcy nie są z cukru – stoczyło bój w systemie „każdy z każdym”, gdzie każdy mecz trwał 3 kwarty po 10 minut.

reklama

Po rozegraniu wszystkich meczów okazało się, że najlepszą formę w grze na piasku zaprezentowała drużyna Retro Bibianna i to ona zdobyła puchar, ufundowany przez wicestarostę powiatu tureckiego – Władysława Karskiego. II miejsce wywalczyła drużyna z Turku, a jej zawodnikom trofeum przekazał wiceprezes stowarzyszenia „Edukacja, Kultura, Sport” – Jerzy Zygmunt. Na najniższym stopniu podium stanął zespół z Kawęczyna i tym samym zdobył puchar, który wręczył prezes wspomnianego stowarzyszenia – Andrzej Wojtkowiak.

Zwycięska drużyna Bibianny grała w następującym składzie: Damian Langa, Cezary Płachciński, Eryk Grodecki, Sebastian Janiszewski, Norbert Chojnacki i Dominik Gracz. Tytuł najlepszego strzelca turnieju zdobył dzięki 7 trafieniom zawodnik tegoż zespołu – Cezary Płachciński.

Opracował:AW
Fot. Milena Wojtkowiak

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Manipulacja i...

Listy do redakcji: Manipulacja i...

24 mrz.
Listy do redakcji: Cała władza w ręce jednej...

Listy do redakcji: Cała władza w ręce jednej partii

14 st.
Andrzej Wojtkowiak wnioskował o zmianę terminu...

Andrzej Wojtkowiak wnioskował o zmianę terminu...

17-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama