sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

15°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

87 absolwentów Akademii Piłki Nożnej

87 absolwentów Akademii Piłki Nożnej - Źródło: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malanowie
Źródło: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malanowie 

Od początku lipca do połowy września br. trwały zajęcia w ramach projektu Akademia Piłki Nożnej „ Futbol nie jedno ma oblicze”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – małe projekty. Beneficjentem projektu była Gmina Malanów, natomiast za realizację odpowiadał Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malanowie.

Głównym celem projektu była popularyzacja aktywnego spędzania wolnego czasu wśród dzieci i młodzieży z terenu gminy Malanów poprzez naukę gry w różne odmiany piłki nożnej ( Beach soccera, piłka nożna oraz Futsal – piłka nożna halowa). Młodzi adepci futbolu przed rozpoczęciem zajęć podzieleni zostali na 7 grup, którymi opiekowało się 4 trenerów. Przez cały okres letnich wakacji szkolnych dzieci w wieku od 7 do 12 lat odbyły 238 godzin treningów, które kończyły się turniejami  sprawdzającymi nabyte umiejętności. Projekt cieszył się wielkim powodzeniem nie tylko wśród chłopców, bowiem na 87 uczestników 22 to przedstawicielki płci pięknej.

reklama

Wyjątkowość Akademii Piłki Nożnej „Futbol nie jedno ma oblicze” polegała na tym, że to instruktorzy przyjeżdżali do poszczególnych miejscowości, a dzieci mogły ćwiczyć na dobrze sobie znanych boiskach w Malanowie, Grąbkowie, Dziadowicach, Miłaczewie, Bibiannie, Kotwasicach i Czachulcu Starym. Obiekty sportowe  w gminie Malanów podczas tegorocznych wakacji wypełnione były od rana do późnych godzin popołudniowych radością i okrzykami najmłodszych.  Okrzyków i uśmiechów nie zabrakło także na hali widowiskowo-sportowej w Liskowie gdzie uczestnicy akademii szlifowali swoje umiejętności gry w piłkę nożną halową. Wspólne treningi, a zwłaszcza turnieje podczas których spotykali się ze sobą wszyscy młodzi piłkarze i piłkarki były znakomitą okazją do nawiązania nowych znajomości i przyjaźni. Okazało się również po raz kolejny, że najlepsza gra komputerowa nie jest w stanie zastąpić prawdziwej rywalizacji, a tym bardziej rozbudzić  w dzieciach tyle emocji i pasji.

Z pewnością wielu emocji i przeżyć dostarczy uczestnikom akademii kolejna atrakcja przewidziana dla nich w ramach projektu, a więc wyjazd na mecz T-Mobile Ekstraklasy do Poznania. Na stadionie oprócz samego meczu dzieci będą miały okazję zobaczenia na własne oczy elementów profesjonalnej przedmeczowej rozgrzewki oraz poczuć wyjątkową atmosferę panującą na tak dużym obiekcie piłkarskim.  Zajęcia w ramach Akademii  Piłki Nożnej „Futbol nie jedno ma oblicze” dobiegły już końca, jednak zapoczątkowane dzięki niej treningi i turnieje stały się pretekstem do utworzenia rozgrywek Gminnej Ligi Szkół Podstawowych, które startują jeszcze jesienią tego roku.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malanowie

Źródło: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malanowie2
Źródło: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malanowie3
Źródło: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malanowie4
Źródło: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malanowie5
Źródło: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malanowie6
Źródło: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malanowie7
Źródło: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malanowie8
Źródło: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malanowie9

Podobne artykuły

Trenuj za darmo! Bezpłatne zajęcia dla dzieci w...

Trenuj za darmo! Bezpłatne zajęcia dla dzieci w...

3 sierp.
Najmłodsi karatecy trenowali nad Jeziorem...

Najmłodsi karatecy trenowali nad Jeziorem Powidzkim...

03-09-2019
Dziewczyny mają moc - zostań zawodniczką LFA...

Dziewczyny mają moc - zostań zawodniczką LFA Turek...

03-06-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama