piątek 02 grudnia 2022

Balbiny, Ksawerego, Pauliny

-1°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Dream Team Turek z pucharem starosty

Dream Team Turek z pucharem starosty - I miejsce - Dream Team Turek
I miejsce - Dream Team Turek 

Dryblingi, gra ciałem, efektowne strzały z przewrotki -  to wszystko można było zobaczyć podczas II Halowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Tureckiego, który w sobotę od godzin porannych gościła hala widowiskowo-sportowa przy ul. Parkowej. Jak się okazało, podobnie jak rok temu, także i tym razem futsalowe trofeum pozostało w "stolicy" powiatu.

W 2011 roku w imprezie -  w której wzięło udział 6 teamów - triumfowała drużyna EVEX z Turku, drugie miejsce przypadło w udziale zawodnikom z Międzylesia, a trzecią lokatę wywalczył Słodków. Tym razem frekwencja nieco podskoczyła, bo w sportowe szranki stanęło 7 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. Ekipy zmierzyły się z sobą w systemie potyczek "każdy z każdym", co poskutkowało wyłonieniem półfinalistów.

reklama
GRUPA A GRUPA B
Grzymiszew – Galew 2:4
Retro Bibianna – Słodków 1:5
Galew – Słodków 4:3
Grzymiszew – Retro Bibianna 0:2
Retro Bibianna – Galew 4:1
Słodków – Grzymiszew 5:2
 

Samorząd Tuliszków – Cisew 3:2

Dream Team Turek – Samorząd Tuliszków 1:1

Cisew – Dream Team Turek 2:3

Jak się okazało, podczas potyczek czterech najlepszych teamów kibice nie zobaczyli pokaźnych ilości goli. W pierwszym spotkaniu półfinałowym spotkali się zawodnicy Słodkowa i Samorządu Tuliszków, a mecz zakończył się wynikiem 1:2. Nieco później Dream Team Turek pokonał Retro Bibiannę 1:0. Tak oto w boju o III miejsce zmierzyli się z sobą piłkarze Słodkowa i Retro Bibianny. Zawodnicy z gminy Turek triumfując 2:0 podobnie jak przed rokiem wywalczyli najniższy stopień podium. W finale Samorząd Tuliszków uległ Dream Team Turek 1:3.

reklama

Gdy sportowe emocje już opadły, nadszedł czas na wręczenie dyplomów i pucharów. Uczestników zmagań nagrodzili starostowie: Zbigniew Bartosik i Władysław Karski, radni powiatowi: Andrzej Wojtkowiak i Jan Konieczny oraz burmistrz Tuliszkowa - Grzegorz Ciesielski. Z indywidualnych sukcesów cieszyć się mogli Łukasz Pietraszek i  Roman Ochocki czyli król strzelców zawodów i najlepszy bramkarz.

Organizatorami sobotniego wydarzenia były: Starostwo Powiatowe w Turku, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Turku oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Turku.

AW

 

2
3
4
5
6
7
8
9
Miejsce IV - Prezes Retro Bibianny odbiera pamiątkowy dyplom10
Miejsce III - Słodków11
Miejsce II - Samorząd Tuliszków12
Miejsce I - Dream Team Turek13
Najlepszy bramkarz - Roman Ochocki14
Król strzelców -  Łukasz Pietraszek15
16

Podobne artykuły

Chłopaki z Malanowa wywalczyli brąz w futsalu...

Chłopaki z Malanowa wywalczyli brąz w futsalu...

25 mrz.
Reprezentanci SP Malanów najlepsi w Futsalu w...

Reprezentanci SP Malanów najlepsi w Futsalu w...

11 mrz.
Odszedł Jan Konieczny - społecznik i nauczyciel

Odszedł Jan Konieczny - społecznik i nauczyciel

17-06-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama