niedziela 25 września 2022

Aureli, Kamila, Kleofasa

18°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Jak się bronić przed nożownikiem?/Krav Maga pod okiem mistrza

Jak się bronić przed nożownikiem?/Krav Maga pod okiem mistrza
 

W dniu 24 lutego 2013 roku w Turku odbyło się seminarium szkoleniowe Krav Maga (izraelski system bojowej samoobrony) , który poprowadził ppłk. Mirosław Kuświk 10 dan,  szef wyszkolenia służby więziennej w Polsce, uczestnik szkolenia w służbach specjalnych Izraela, USA i Francji oraz  Rosji.

Pan Mirosław Kuświk przyjechał do Turku na zaproszenie  Zarządu Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku (Sebastian Szewczyk, Waldemar Opitz, Kamil Więcławek, Waldemar Mila, Ariel Więcławek, Joanna Grzybek) i sekcji  Karate Kyokushin, Ju jitsu, Kickboxiungu, Judo. 

reklama

W zajęciach uczestniczyło blisko 70 karateków, którzy ćwiczyli z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu w postaci, kasków, rękawic bokserskich, tarcz i noży szkoleniowych. Podczas dwóch szkoleń ppłk. M Kuświk skupił się na pokazie technik jakich uczył się w Izraelu, to jest obrony przed atakiem kilku napastników i obrony przed atakiem bronią. W zajęciach uczestniczyli również funkcjonariusze Policji z Konina oraz instruktorzy z Malanowa, Władysławowa, Tuliszkowa. Dobrej.

Na zakończenie szkolenia ppłk Kuświk opowiedział o swoich przeżycia i doświadczeniach podczas pobytu w USA i Izraelu omawiając przy tym różnice szkoleniowe polskich i zagranicznych służb specjalnych. Dariusz Jasiakiewicz i Mirosław Kuświk zobowiązali się do zaciśnięcia współpracy z zakresu kursów samoobrony i szkolenia z Krav Magi. Na zakończenie kursu ppłk. Mirosław Kuświk otrzymał pamiątkowy certyfikat odsensei Dariusza Jasiakiewicza 4 dan, który przyznał Okręgowy Związek Karate w Poznaniu.

Zarząd Klubu składa serdeczne podziękowania pani mgr Marii Kukulskiej dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku, trenerowi Arielowi Więcławkowi za pomoc przy organizacji szkolenia.

Źródło: karate.turek.net.pl

2
3
4
5

Podobne artykuły

Słodków: V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach...

Słodków: V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach...

15-03-2018
Komplet medali dla turkowskiej drużyny karateków

Komplet medali dla turkowskiej drużyny karateków

29-11-2016
Karate: Kolejne sukcesy naszych zawodników...

Karate: Kolejne sukcesy naszych zawodników podczas...

24-11-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama