czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Karate: Wielki test walki

Karate: Wielki test walki
 

W dniu 14 kwietnia 2013 roku odbył się kolejny egzamin na pasy dla członków Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku. W 30 letniej działalności klubu jest to już standartowy sprawdzian dla młodych karateków kyokushin i kickboxerów. Do egzaminu przystąpili też zawodnicy sekcji kickboxingu, którzy chcą w przyszłości spróbować swoich sił w walkach fullcontakt kyokushin i K 1.

Jak zwykle wiele emocji wzbudziły egzaminacyjne walki. które były bardzo emocjonujące i bez żadnej taryfy ulgowej dla zdających. Walki to podstawa stylu kyokushin słynącego z najtwardszych zasad budo karate. Najważniejsze było pokonać swoje wszystkie słabe strony psychiki, a potem dopiero sprostać testowi fizycznemu. Turkowscy trenerzy słyną od dawna ze swojej surowości na treningach, gdzie stawiają na dyscyplinę, szacunek i poszanowanie starszych.

reklama

Test zaliczało blisko 100 zawodników w tym z nowo powstałych sekcji w Szkole Podstawowej nr 1 i 4 Komisja egzaminacyjna składała się z pięciu czarnych pasów (Maciej Kowalczyk 3 dan , Sebastian Szewczyk 2 dan , Kamil Więcławek, Waldemar Opitz i Waldemar Mila 1 dan), którym przewodniczył sensei Dariusz Jasiakiewicz 4 dan Sekretarz Generalny Polskiej Federacji Kyokushin Karate. Komisja bacznie przyglądała się zdającym i oceniała ich poczynania zgodnie z wymaganiami Światowej Organizacji Karate Kyokushin w Tokio.

Podsumowując egzamin był bardzo ciężki i wymagający, a w szczególności test sprawnościowy i kumie oraz kata. Łącznie stoczono ponad 15 walk kontaktowych po 1.5 minuty w grupach wiekowych bez podziału na wagi.

W egzaminie najlepiej spisali się następujący zawodnicy: Joanna Hubar, Magdalena Tomczyk, Łukasz Tylki, Stankiewicz Kacper i Tomasz, Kędziora Eryk, Gebler Sebastian, Buda Kacper., Błaszczyk Kinga, Ptak Aleksandra.

Specjalne wyróżnienie przypadło dla Emilii Hubar, która otrzymała dwie promocje wyżej od komisji egzaminacyjnej za perfekcyjnie zdany egzamin.

reklama

Serdeczne podziękowania dla Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku pana Ryszarda Grzeszkiewicza, Jana Kaźmierczaka oraz Henryka Świerka, Burmistrza Turku Zdzisława Czapli, Burmistrza Tuliszkowa Grzegorza Ciesielskiego, za wsparcie działalności klubu.

Zarząd Klubu zaprasza na letnią szkołę karate, samoobrony i kickboxingu – mamy do zaoferowania tylko pięć wolnych miejsc, decyduje kolejności zgłoszeń, szczegółowe informację na www.karate.turek.net.pl

Materiał prasowy Turkowskiego Klubu Kyokushin Karate

2
3
4

Podobne artykuły

Komplet medali dla turkowskiej drużyny karateków

Komplet medali dla turkowskiej drużyny karateków

29-11-2016
Karate: Kolejne sukcesy naszych zawodników...

Karate: Kolejne sukcesy naszych zawodników podczas...

24-11-2016
6 medali dla zawodników z WKSW Tuliszków

6 medali dla zawodników z WKSW Tuliszków

07-11-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama