czwartek 29 lipca 2021

Marty, Konstantego, Olafa

21°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Akademia Orlika Turek w Finale Wojewódzkim turnieju "Z Podwórka na Stadion..."

Akademia Orlika Turek w Finale Wojewódzkim turnieju
 

27 maja na Orliku przy Gimnajzum nr 1 w Turku rozegrany został Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” to oficjalne Mistrzostwa Polski w kategorii U-10 dla chłopców i dziewcząt. Sponsorem rozgrywek już od siedmiu lat jest firma Tymbark, a organizatorem Polski Związek Piłki Nożnej.

Patronat honorowy nad turniejem corocznie obejmują: UEFA Grassroots, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Edukacji Narodowej. W ubiegłorocznej edycji Turnieju wzięło udział ponad 140 000 zawodników z całej Polski.

Nagrodą główną dla zwycięskich drużyn w każdej edycji Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” jest wyjazd na jeden z najsłynniejszych i największych stadionów w Europie. W 2007 r. – Camp Nou w Barcelonie, 2008 r. – Wembley w Londynie, 2009 r. – Santiago Bernabeu w Madrycie, 2010 r. – San Siro w Mediolanie, 2011 - Amsterdam Arena w Amsterdamie, 2012 - wyjazd na mecz Mistrzów Europy, Hiszpania - Francja. W tym roku nagrodą główną jest wyjazd na mecz Anglia-Polska na Wembley.

Po wcześniejszych eliminacjach gminnych do finału powiatowego awansowały drużyny: EKS Słodków, Akademia Orlika Turek, SP Kożmin i SP Żuki. Turniej rozgrywany był systemem każdy każdym, skąd do dalszych rozgrywek tym razem mogła awansować tylko jedna drużyna. Do finały wojewódzkiego udało się awansować Akademii Orlika Turek która  prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży przy Gimnazjum nr 1 w Turku. Wielki finał rozegrany zostanie 18 czerwca w Błażejewku k/Poznania. Wyniki poniżej

Drużyny Pkt bramki
1. Akademia Orlika Turek 9 15-1
2. EKS Słodków 6 7-7
3. SP Koźmin 3 4-6
4. SP Żuki 0 1-13

Wyniki:
SP Kozmin – EKS Słodków 0 : 2
SP Żuki – Akademia Orlika Turek 0 : 5
EKS Słodków – Akademia Orlika Turek 0 : 7
SP Kozmin – SP Żuki 3 : 1
SP Żuki – EKS Słodków 0 : 5
Akademia Orlika Turek – SP Kożmin 3 : 1

reklama

Ten awans jest efektem pracy dzieci na treningach, jesteśmy bardzo zadowoleni z kolejnego sukcesu, przed nami finał w którym nie będzie łatwo o awans, ale wierzymy ze nasi chłopcy pokażą się z dobrej strony i godnie zaprezentują powiat Turecki na zmaganiach wojewódzkich.

Trenerzy Akademii Orlika Turek
Michał Gaj
Bartłomiej Wiśniewski

Podobne artykuły

"Szatnia na medal" w Żukach. Gmina Turek otrzyma...

15 mrz.
Zaginęła 58-letnia mieszkanka Żuk. Smutny finał...

Zaginęła 58-letnia mieszkanka Żuk. Smutny finał...

07-11-2020
IV Rajd Rowerowy dla mieszkańców Żuk

IV Rajd Rowerowy dla mieszkańców Żuk

21-06-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama