wtorek 11 sierpnia 2020

Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

reklama

Reprezentowali powiat w lekkiej atletyce

Reprezentowali powiat w lekkiej atletyce
 

Sobota 05 października dla lekkoatletów Uczniowskich Klubów Sportowych „Skoczek” z Władysławowa i „Sprinter” z Słodkowa była niezwykle udana. Reprezentując województwo wielkopolskie, powiat turecki, swoje gminy i kluby na XVIII Ogólnopolskich Biegach Przełajowych w Wolborzu, zdobyli cztery okazałe puchary w wymienionych kategoriach.

Podczas XVIII Ogólnopolskich Biegów Przełajowych Ludowych Zespołów Sportowych w Wolborzu w których, wzięły udział 52 kluby z dziesięciu województw specjalizujące się w biegach przełajowych, zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Skoczek” we Władysławowie i Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sprinter” ze Słodkowa na tych prestiżowych zawodach reprezentowali Wielkopolskę, powiat turecki i swoje gminy oraz kluby. Biorąc pod uwagę, że oba kluby głównie dysponują młodymi zawodnikami i nie miały możliwości obsadzenia biegów w starszych kategoriach uplasowanie się na szóstych miejscach w klasyfikacji województw i piątym powiatów jest olbrzymim sukcesem młodych sportowców. 

reklama

Również niebywałym osiągnięciem było wywalczenie szóstego miejsca w punktacji gmin dla Władysławowa. Jak nigdy dotąd bardzo dobrze spisało się 27 zawodników z UKS „Skoczek” zajmując szóste miejsce w punktacji klubowej. Reprezentanci naszego rejonu przywieźli z Wolborza cztery okazałe puchary. Indywidualnie zdobyliśmy dwa złote medale. Anna Wągiel z Dziadowic dominowała na dystansie 800m w biegu dziesięciolatków.

Po pasjonującej wyrównanej rywalizacji zwyciężyła z brązową medalistką Europejskich Biegów Młodych Olimpijczyków Marceliną Mordak z Rawy Mazowieckiej. znakomitym biegiem popisała się Karolina Kołata uczennica Gimnazjum we Władysławowie, która na dystansie 1500 metrów po wspaniałym finiszu nie dała szans rywalkom zaliczanych do czołowych zawodniczek w Polsce. Trener Florian Berliński uważa, że Karolina już w przyszłym roku winna odnosić sukcesy w skali kraju w kategorii młodzika.

Wyjazd do Wolborza został sfinansowany przez Wielkopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Poznaniu. Organizacją wyjazdu i opieką trenerską zajmowali się: Florian Berliński, Robert Rosiak, Bartłomiej Wiśniewski i Szymon Jesiołowski.

Podobne artykuły

Sport to zdrowie, zadbaj o swoje pociechy i...

Sport to zdrowie, zadbaj o swoje pociechy i zapisz...

28 lip.
Strażacy z powiatu zmierzą się w niedzielę na...

Strażacy z powiatu zmierzą się w niedzielę na...

11-09-2019
Wakacyjny festyn rodzinny w parku z muzyką i...

Wakacyjny festyn rodzinny w parku z muzyką i sportem...

15-08-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama