poniedziałek 28 listopada 2022

Jakuba, Stefana, Romy

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Słyszałaś o Kręgach Kobiet? Są bliżej niż myślisz! Zapraszamy na Grabieniec!

Słyszałaś o Kręgach Kobiet? Są bliżej niż myślisz! Zapraszamy na Grabieniec!
 

Wstajesz rano, wypijasz kawę i… pędzisz: praca, dzieci, mąż, obiad, nowe buty, rachunki… szaleństwo codzienności przygniata. W tym wszystkim chcesz pamiętać o sobie – o tym, że to właśnie na TOBIE – współczesnej kobiecie, ciąży ogromna odpowiedzialność: za rodzinę, dom, a nawet... cały świat. Widuję WAS codziennie – skupione na potrzebach innych, gnacie z niekończącą się listą zadań, odhaczając kolejne punkty.

Wszyscy znamy tą instrukcję z samolotów – w razie awarii najpierw maskę tlenową masz założyć sobie, dopiero później dziecku. Tymczasem w codziennym życiu, cała sztuka polega właśnie na tym, żeby nie dopuścić do dekompresji…

reklama

Kiedyś kobiety spotykały się wieczorami, by razem drzeć pierze, kisić kapustę, prząść len i wełnę, tkać płótna i samodziały, haftować obrusy. I rozmawiać, rozmawiać, rozmawiać... Wysłuchując siebie nawzajem, pozwalając sobie na płacz, śmiech, rozmaite emocje, udzielały sobie rady i wsparcia. Współodczuwały, żyły razem.

Dzisiejszy świat ogromnie przyspieszył, a postęp technologiczny, choć pozornie ułatwił wiele mozolnych czynności, tak naprawdę zabrał nam coś ogromnie cennego – czas i uwagę, którą możemy dać sobie i innym. To życie w dobrobycie, ale i pędzie, nie jest chyba do końca tym, o co nam chodziło. Stąd tak ogromny i wciąż narastający problem depresji, poczucia bezsensu życia, pustki, wyobcowania.

Właśnie z tego braku zrodziła się idea KOBIECYCH KRĘGÓW. Wywodzą się z rdzennych tradycji wspólnotowych, w Polsce pojawiły się już w latach 90. Kręgi kobiet to społeczność świadomych kobiet, do której można dołączyć na każdym etapie życia, bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. Zasiadając w kręgu, wszystkie jesteśmy równe. To bardzo często jedyne miejsce gdzie możemy porozmawiać o wszystkim co dla nas ważne i przyjemne, co nas boli i co sprawia radość. Nie oceniamy, nie wynosimy na zewnątrz. W kręgu wszystkie jesteśmy równe i bezpieczne.

W okolicy Turku, na Grabieńcu, krąg istnieje już od roku. Trzyma go dla nas Bea Tanaś – coach, nauczycielka, przewodniczka górska, współczesna Wiedźma, tancerka 5Rytmów i Movement Medicine, studentka somatyki oraz mama. O jej Zielonej Ścieżce i wszystkich bieżących wydarzeniach przyczytacie TU 

reklama

Najbliższy krąg odbędzie się w sobotę, 19 listopada o godz. 18:00. poprzedzony będzie warsztatem tańca intuicyjnego. Natomiast w niedzielę, 20 listopada od godz. 10:00 do 15:00, spotkamy się na warsztatach tkackich, które pobudzą naszą kreatywność, jednocześnie uspokajając rytm serca, wyrównując oddech i pozwalając skupić się na pracy własnych rąk.

Szczegółowe informacje pod numerami telefonów: 501 444 493 oraz 502 406 962

 

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

2
3
4
5
6

Podobne artykuły

Sandra, Marek i Szymon z ZST w Turku na...

Sandra, Marek i Szymon z ZST w Turku na warsztatach...

25 list.
Zrób to sama! Świąteczne warsztaty wiankowe na...

Zrób to sama! Świąteczne warsztaty wiankowe na...

23 list.
Łapaliśmy wróble i wpuszczaliśmy w pierze......

Łapaliśmy wróble i wpuszczaliśmy w pierze... Jak w...

20 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama