niedziela 25 września 2022

Aureli, Kamila, Kleofasa

14°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Bohater który szuka swojej tożsamości czyli wywiad z pisarzem Maciejem Sobczakiem

Bohater który szuka swojej tożsamości czyli wywiad z pisarzem Maciejem Sobczakiem
 

Tak nazwałam rozmowę na temat twoich książek, zwłaszcza tych z cyklu „Opowieść o Vodimorze”, gdzie tytułowy bohater niezwykle zręczny człowiek, o nadzwyczajnych umiejętnościach szuka swoich korzeni, a poszukując ich niejako przy okazji dostarcza czytelnikowi mnóstwo wrażeń.

To prawda Vodimore to postać kultowa, w którą chciałby się wcielić niejeden z nas, z drugiej strony należy powiedzieć, że jest to osoba, która znajduje się ciągle w drodze. Wydaje się, że nie jest nazbyt szczęśliwa z tego powodu.

reklama

Jeśli mówisz, że w drodze, to jedną z krain którą przemierza są tak zwani Turowianie, w niektórych miejscach książki postacie te występują również pod nazwą Turowowie.

To jedna z oryginalnych grup społecznych, która zamieszkuje lasy wokół Szleszyna i nieopodal Złotej Góry. Jest tu opisany motyw wydobywania pewnego surowca, który dzisiaj można by było nazwać węglem.

Czy piszesz o Turku i ich mieszkańcach?

Mam sentyment dla tego miasta i regionu. Pisząc o Turowianach świadomie miałem na myśli mieszkańców tego malowniczego i przedsiębiorczego regionu.

reklama

Twoje książki to nie tylko Vodimore, napisałeś już ich wiele.

Do tej pory ukazały się książki dla dzieci „Eko wierszyki”, jak i „Opowiadania o Darwalach”. Dla dorosłych polecam dwa tomy horroru „W klatce”, powieść obyczajową: „Ja, menedżer” oraz na deser piękną książkę sensacyjną „Dusza”.

Na temat wspomnianej powieści „Dusza”, słyszałam jak ją ktoś po przeczytaniu porównał do książki: „Kod Leonarda da Vinci” Dana Browna.

Z kolei ja słyszałem od osoby która przeczytała książkę „Opowieść o Vodimorze. Anioł Stróż”, że skojarzyła się jej z powieściami Paulo Coelho. Takie opinie cieszą, ale staram się bez względu na nie, zachować swój styl i zdrowy rozsądek.

Co byś na koniec polecił swoim czytelnikom?

Chciałbym podziękować tym, którzy sięgają po moje książki, a zwłaszcza czytelnikom, którzy czekają na kolejne moje powieści. https://merlin.pl/a/maciej-sobczak/

Rozmawiała z pisarzem Maciejem Sobczakiem
Joanna Szymczak

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama