piątek 25 czerwca 2021

Łucji, Witolda, Wilhelma

17°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Bądków Pierwszy: Świetlica poświęcona i otwarta. Piękne i funkcjonalne miejsce przysłuży się wsi

Bądków Pierwszy: Świetlica poświęcona i otwarta. Piękne i funkcjonalne miejsce przysłuży się wsi - foto: Arkadiusz Wszędybył
foto: Arkadiusz Wszędybył 

W pierwszy weekend wakacji w wielu miejscowościach powiatu tureckiego odbyły się rozmaite festyny i pikniki. Wyjątkowa była uroczystość, którą zorganizowano w Bądkowie Pierwszym. Tam właśnie spełniło się marzenie mieszkańców, którzy oczekiwali na piękną, nowoczesną świetlicę. W sobotę 24 czerwca uroczystego otwarcia obiektu – którego stworzenie to koszt ponad 400 000 zł – dokonali wójt gminy Przykona – Mirosław Broniszewski, przewodniczący Rady Gminy – Stanisław Bryl, radny Tadeusz Rembas, sołtys Karolina Jędrusiak, właścicielka firmy KONSPROJEKT – Wiesława Kolenda, właściciel firmy Kar-Bud – Karol Kuszczyński, a budynek poświęcił proboszcz parafii Boleszczyn – ks. Franciszek Zygadliński.

Sołtys Karolina Jędrusiak dziękowała wszystkim osobom, które pomogły w stworzeniu świetlicy, w szczególności radnemu Tadeuszowi Rembasowi. – Dzisiejsza uroczystość jest zwieńczeniem ogromnej pracy, jaka została włożona w powstanie tego budynku. To dla nas wydarzenie historyczne, niepowtarzalne. Dzięki wysiłkowi wielu osób oddajemy do użytku w pełni wyposażony budynek, który miejmy nadzieję będzie służył wielu pokoleniom mieszkańców. (…) W dużej mierze dzięki naszemu radnemu Tadeuszowi Rembasowi jesteśmy tu dziś. Wierzymy, że zapewne przypłacił to zdrowiem. Przypłacił to wielkim stresem. Zdarł niejedne, przysłowiowe buty. Drzwi w Urzędzie Gminy na pewno się nie zamykały. Dzięki panu Tadkowi mamy to co mamy. Bardzo dziękujemy.

Wójt Mirosław Broniszewski przypominał, że idea stworzenia świetlicy liczy sobie już około 20 lat. – To było jeszcze za czasów, gdy radnym miejscowości był Marek Jaros. Wtedy już pierwsze słowa padały, by może w tym Bądkowie, może w tych Bądkowach coś takiego postawić. Bądków Pierwszy był jedną z tych wsi, która takiego obiektu nie posiadała. Jakieś 10 lat temu idea budowy znów odżyła, kiedy mocno zaangażował się w to radny Marek Urbaniak. Było to dość obiecujące, niestety spaliło na przysłowiowej panewce. (…) Kiedy radnym waszej miejscowości został Tadeusz Rembas znowu z mocną siłą sprawa powróciła. Trwały rozmowy, między radnymi, wójtem a radnymi. Wiadomo, że nie jest to wydatek 10 000 czy 20 000 zł, ale grubo ponad 400 000 zł. Wielki ukłon w stronę Tadeusza, że z taką determinacją podchodził do sprawy i przygotowywał nas wszystkich do tego, że to sołectwo, ta społeczności wsi na świetlicę zasługuje i musi ją otrzymać. Tak oto dziś mamy okazję spotkać się na tym symbolicznym przecięciu wstęgi.

Po serii przemówień, po gratulacjach, przyszedł czas na przecięcie wstęgi oraz zawieszenie na ścianie krzyża. Następnie wszyscy uczestnicy wydarzenia udali się na poczęstunek.

AW

foto: Arkadiusz Wszędybył2
foto: Arkadiusz Wszędybył3
foto: Arkadiusz Wszędybył4
foto: Arkadiusz Wszędybył5
foto: Arkadiusz Wszędybył6
foto: Arkadiusz Wszędybył7
foto: Arkadiusz Wszędybył8
foto: Arkadiusz Wszędybył9
foto: Arkadiusz Wszędybył10
foto: Arkadiusz Wszędybył11
foto: Arkadiusz Wszędybył12
foto: Arkadiusz Wszędybył13
foto: Arkadiusz Wszędybył14
foto: Arkadiusz Wszędybył15
foto: Arkadiusz Wszędybył16
foto: Arkadiusz Wszędybył17
foto: Arkadiusz Wszędybył18
foto: Arkadiusz Wszędybył19
foto: Arkadiusz Wszędybył20
foto: Arkadiusz Wszędybył21
foto: Arkadiusz Wszędybył22
foto: Arkadiusz Wszędybył23
foto: Arkadiusz Wszędybył24
foto: Arkadiusz Wszędybył25
foto: Arkadiusz Wszędybył26
foto: Arkadiusz Wszędybył27
foto: Arkadiusz Wszędybył28
foto: Arkadiusz Wszędybył29
foto: Arkadiusz Wszędybył30
foto: Arkadiusz Wszędybył31
reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Magiczna Noc Kupały w Gminie Władysławów

Magiczna Noc Kupały w Gminie Władysławów

23 czerw.

"Kadr na Powiat Turecki" - prezentacja...

18 czerw.
Oglądali mecz reprezentacji Polski na wielkim...

Oglądali mecz reprezentacji Polski na...

15 czerw.
Udany Festiwal Biegowy we Władysławowie. Było...

Udany Festiwal Biegowy we...

6 czerw.
Skromna procesja Bożego Ciała 2021 w parafii...

Skromna procesja Bożego Ciała 2021 w...

4 czerw.
Gm. Dobra: Tradycyjne kwiatowe kobierce...

Gm. Dobra: Tradycyjne kwiatowe...

3 czerw.
reklama
reklama
reklama